Agneta

Na kolik příjde jedno praní v pračce?

Prášek, kwh, voda…
Průměrná pračka, 30°C, bavlna.
:D

Nejlepší odpověď
anonym

Za vyprání jedné várky na 60 stupňů dáš od 3,60 do 9 korun. Pereš-li čtyři cykly týdně, bude to praní od 750 do 1 872 korun ročně;

Takže se dá snadno dopočítat praní při 30 stupních, popř.doporučím wattmetr-
přístroj na měření spotřeby.

Další odpovědi
gecco

O praní vím P-eR-Dé…
Dokonce jsem jednou namísto pracího prášku (tekutého) do pračky nalil pěnu do koupele (pěnilo to i dvířkama skrze těsnění)…
😉
Přesto si dovolím Jugarův odhad zpochybnit (zeptal jsem se) – jen prací prášek stojí více (´kvalitní´), cena dávky se prý pohybuje tak od 5,– Kč nahoru…
Spotřeba pračky A+++ pak (podle http://www.ener­getickyporadce­.cz/Files/pora­denske-centrum/nase-sluzby-zdarma/pujcovani-mericich-zarizeni/orientacni-hodnoty-spotreby-domacich-spotrebicu/ ) od 0,7 kWh nahoru (při 5,– Kč/kWh je to cca 5,– Kč a více)…
Spotřeba vody – dohledal jsem, že nejúspornější pračky mají okolo 40 l/cyklus, při ceně 100,– Kč / kubík vody je to od 4,– Kč nahoru…
___
Takže bych si dovolil tvrdit, že taková nějaká vzorová pračka vypere cyklus s nikoli drahým práškem za 14,– a více Kč (horní hranice asi není omezena)…
😉
___
Omlouvám se – nikdy jsem žádnou pračku (resp. cenu praní) netestoval, přesněji ti to nepovím…
😉

Oprava: …„od 0,7 kWh nahoru (při 5,– Kč/kWh je to cca 5,– Kč a více)“…
Pochopitelně 0,7 × 5 = 3,5 …
😉
Takže spodní hranici mého odhadu upravím na 12,50 …

Omlouvám se…
😉

ivzez

Na takto formulovanou otázku
může kdokoliv odpovědět cokoliv.

Minimálně bys měla uvést konkrétní
pračku, ideálně i prací prostředek.

A prát bavlnu na 30°? Já ji peru na 40°, stálobarevnou i na 60°
(žádný „sebelepší“ prací prostředek nezlikviduje to, co teplota).