Bubluška

Jak často prát prádlo?

Přítel je schopný nevyprat si ryfle nebo mikinu třeba i měsíc.Říká že nesmrdí,to je sice pravda,ale mě přijde,že o prádlo se musíme starat.On říká,že praním se nejvíce ničí.Já ten pocit nemám,doma pereme v kvalitních pracích prostředcích a většinu věcí nosím často takže se perou třeba i každý týden a přitom už je mám rok staré a barvy nejsou vybledlé a prádlo má stále svůj tvar.Jak mu to objasnit?

Nejlepší odpověď
Jirka K

Akorát se to prádlo srazí.Prádlo se pere když je špinavé.xD

Další odpovědi
člověk

vše záleží na výchově člověka.každý si v životě nese s sebou to co zažíval u rodičů,a přispůsobování partnerům,je těžké a mnohdy stracené,většinou to ale hlevně vadí ženě.Takže pomalinku přispůsobujte sobě,pokud vás má rád a je ohebný.

Lucimia

já si teda taky myslím, že praním se prádlo opere (seč je prané v nejlepších přípravcích), už jen to mechanické odírání se prádla o sebe v pračce to tkaninu ničí. Taky peru prádlo když je špinavé..:) Ale měsíc mi to nevydrží. 😁

alexandra

Holt si musíte zvyknout,že chlap je chlap a pokud Vám to bude vadit,tak mu je vyperte sama.Stejně to budete jednou dělat.Můj manžel mi taky říká,to neper to je dobré.Tak na to kouknu a když je to dobré,tak ho kašlu a když ne,tak mu to vyperu,ať si kecá co chce.

ReHu

Já ( i všichni mí známí) pereme dle potřeby, tj.dle zašpinění. Špína není většinou cítit, proto to není argument.
Dnes jsou již (kvalitní) prací prostředky, které prádlo neničí (když jsem říkala v prodejně čím peru, potěšili mě, když mi řekli, že to je zcela jiná kategorie) a stejně tak i prací programy. Když jsem kupovala pračku, bavili jsme se v prodejně o pracích programech i o pracích prostředcích. Pračky, tedy jejich bubny jsou teď vyráběné tak, aby byly k prádlu šetrné. Prádlo se tře v pračce o sebe, ale to při nošení, spaní, utírání atd. také, v pračce se přes sebe spíše převaluje. Tytam jsou doby, kdy se prádlo hrubou silou třelo o sebe.
Další věc je ta, že pokud je prádlo zašpinění nadmíru, hůře se dostává z prádla pryč. potom je třeba mnohdy použít intenzivní prací program, ne jen třeba krátký program na 40 či třeba další podpůrné prasí prostředky.
Nedej na něj, prádlo prostě seber a vyper.
Já to dělala také tak, ten můj vžydycky říkal, že to je „našpiněné“, že si to veme ještě jednou do práce, ještě jednou na pivo (nasmrádne to), ještě jednou se psama na venčení, atd.

správně – rifle

lorja

Kdybych čekala až mi manžel a syn dají něco k vyprání,nedočkala bych se.Proto jejich oblečení prohlédnu a to,které se mi zdá ušpiněné,vyperu.

FOG

A co treba chemicka cistirna – dry cleaner?