Hádanka: Co je na světě nejspravedlivěji rozděleno?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano,vím,neproz­razuji.Tím slovem začíná jeden román.J.A.Odpověď Nemam Slov se mi líbí víc,než odpověď na tuto hádanku.

Další odpovědi
marci1

Rozum, každý si myslí, že ho má dost.

Bičiště

Smrt je nespravedlivá. Kosí i ty co si to nezaslouží. Jednoho brzy, druhého pozdě. Mámu od dětí, děti od mámy. Co je na tom spravedlivého? Válečného zločince vynechá, a jde si pro něho na prahu jeho 90. To není spravedlnost. Spravedlnost neexistuje. Jen v té pohádce! Nic není spravedlivě rozděleno.Vše je náhoda. A co je dostupné všem, to není spravedlnost ale přírodní zákon.

gepik

Podle pohádky Dařbuján a Pandrhola jedině smrt – Smrťák měří všem stejně.

mosoj

Přeci čas. Odpočítává všem stejně !

NemamSlov

vzduch :D
Doplňuji:
teda ak sa pocita planeta Zem :D

Protiva

že by to byla zemská gravitace?

Mc Merkurion

srdce,každej má jedno,i když někdo z kamene

pl4toon

Podle mě to není ani čas, ani vzduch (zavalení horníci by o tom řekli své). Spravedlivý je IMHO pouze přirozený výběr. Ten si nás přebere podle svých pravidel, která se mohou zdát krutá, ale jsou spravedlivá pro všechny a všechno bez vyjímky.

Kyta

Gepik už to řek: smrt,je jediná spravedlnost,:)

Damiana

Áá, teď jsem se podívala a zjistila, jsem, že mě marci1 předběhla se stejnou odpovědí! Já jsem odpovědi nečetla a odpovídala jsem hned, neboť tu hádanku znám.:-) Takže svůj příspěvek mažu…:-)

Lucijej

No podle mně smrt není zase tolik spravedlivá, jak se říká. Sice dostihne každého, nikdo jí neuteče, ale někoho sejme neoprávněně předčasně a kdejakého lumpa nechá běhat po světě i třeba do stovky.

Mc Merkurion

naprostý souhlas a to nemluvíme o tom,že za peníze si můžeš koupit lepší léčbu a tím prodloužit život