Avatar uživatele
Juggy. HP. 7

Mám jít na gymnázium, nebo střední školu IT?

Dobrý den, jsem v 8. třídě a nevím jestli má cenu chodit na IT školu, nebo na gymnázium. Mám jenom 2 dvojky. Bude se to, co na IT škole, učit i na gymplu? Nevím, jestli se informatika, programování atd. bude učit i na gymplu

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Alesh před 1092 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Školu vybíráš podle toho, co chceš jednou dělat. Pokud k danému oboru potřebuješ i VŠ, pak musíš zohlednit i to, aby tě ta SŠ na tu VŠ co nejlépe připravila. Známky nejsou až tak podstatné. Nejspíš váháš mezi dvěma konkrétními školami, čili si na ně zjisti reference. Něco se dá nepochybně najít na netu, na jejich stránkách a ideální je pobavit se i s lidmi co tam studují nebo studovali.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
paul1

Pokud Vás baví IT, tak myslím že raději tam, toto povolání má budoucnost a je i dobře ohodnoceno. Znalosti z tohoto odboru se dají uplatnit skoro ve všech povoláních.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Juggy. HP. 7

Nevím jestli se ta informatika a programování atd učí detailně na gymplu

před 1092 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

V určitém rozsahu by se určitě měla. Předpokládám, že ale v menším rozsahu než na specializované škole na IT. Nemají info na svých stránkách o osnově? Případně bych jim napsal, že zvažuješ, že tam chceš studovat a jestli a v jakém rozsahu tam vyučují to, co tě zajímá.

před 1092 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek