Jcas

Fyzika – Kolik DaN potřebuji?

Mám vozík na kolečkách v autě. Vozík má cca 200kg. Rychlost bychom mohli počítat 80km/hod. Vozík je uvázán kurtnou.
Jaká by měla být upínací síla kurtny v DaN.
(ta nejlevnější má 75–150)
Je to dostačující?
Doplňuji:
Mowla – proto se ptám, abych věděl jak silnou potřebuji.

Kolik kg udrží 100 DaN při brždění?
A kolik DaN potřebuji, aby to udrželo 200kg?

Odpovědi
anonym

Dostačující k čemu??
A vozík je uvázán jak??
___
Pokud jde o teoretickou úlohu/úvahu, chybí spousta údajů k aspoň jakžtakž ruzumnému řešení.
Pokud jde o úvahu praktickou a domníváš se, že např. při prudším brždění (nebo i slabém nárazu) udrží kurta 150 daN vozík na místě, jsi nemístný optimista křížený s hazardérem…
😉

mosoj

Údajů máš dost. Jenom záleží jak bude vozík ukurtován. Záleží i na úhlech.
Upínací síla jednotlivých pásů se sčítá. Takže je třeba použít kurt více když je potřeba.

Viz . Máš tam i tabulky.

http://www.techlan­.cz/index.php?nid=772­8&lid=cs&oid=3584296