C-system

Formana s jednotkou nebo bez?

Zdravim chci si koupit formanka protoze to auto je krasne a nevim zda je s jednotkou lepsi ci horsi,mel jsem skodu favorit bez jednotky a nemel jsem s nim problem,pracuji ve sberne kovu a kdyz prijel zakaznik s favoritem nebo formanem tak jsem se jich ptal a 3 rekly ze s jednotkou nedoporucuji,tak nevim dekuji za radu
Doplňuji:
ridici jednotka

Nejlepší odpověď
mojitek

karburatorove verze maji taky sve mouchy.Je to vzdycky sazka do loterie koupe starsiho auta.

Další odpovědi
sobol

Odpovim ti takhle, řídící jednotka umí efektivněji pracovat s benzínem při daném zatížení motoru, tzn. má vyšší účinnost na litr paliva než karbec, kde se prostě nastaví bohatost směsi a ta je stejná ve všech režimech. Co se týče spolehlivosti u tak starého auta spíš záleží na předchozích majitelích jakou mu dávali péči. Jinak karbec má samozřejmě minimum čidel a elektroniky oproti vstřikování a obecně platí čím starší auto tím větší šance na problémy s elektronikou, ale nemusí to být pravidlem (já mám 20 let starý auto a elektroinstalace je tam výborná).