Aladin20

Fond pracovní doby – překážka na straně zaměstnavatele?

Ahoj/Dobrý den.
Potýkám se teď v práci s nepříjemnou situaci. Díky určité události mě přeřadili jen na dvě směny. Fond hodin týdně mám 37,5h a denně to znamená 7,3h. Ani jedna směna není tak dlouhá, jedna má 7 a druhá 6,5h. Bylo mi řečeno zaměstnavatelem, že to vůbec nemám řešit, jelikož už teď mi je jasný, ze fond za měsíc nesplnim nikdy, vlastně ani ten denní fond hodin, že je to překážka na jeho straně, že mi nema jak zařídit jinou praci, a já se tím nemám zabývat. Jenže mě jde o to, jak to bude s penězi tedy. Je hezký, že se tím nemám zbývat, ale aby v říjnu byla vůbec nějaká výplata.

Nejlepší odpověď
ivzez

Tzv. „Fond pracovní doby“ není pro zaměstnance závazný, je to jenom pracovní pomůcka zaměstnavatele.
Odpracujete-li všechny naplánované pracovní směny (nesmíte odcházet dřív nebo přicházet později), nebude Vám nic chybět.

Týdenní pracovní doba činí 37,5 (nikoliv 37,3 hodin). Je na zaměstnavateli, aby Vám přiděloval práci ve sjednaném rozsahu.
Nemá-li pro Vás dostatek práce, jde o překážku na straně zaměstnavatele, za niž Vám náleží náhrada mzdy.

Další odpovědi
Drap

Nenapadlo tě, zeptat se na to zaměstnavatele?