Miroslavst

Finanční situace?

Jak tak koukám tak z toho ho..a nám zbude ještě větší ho…
http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/212202-vlada-schvalila-snizeni-podpory-stavebniho-sporeni-i-zmeny-v-nemocenske.html

Nejlepší odpověď
quentos

proč ty hovada nezačnou u sebe? Maj měsíčně tolik, co někdo za rok – za to ho…, co tam dělaj

Další odpovědi
ReHu

Skvělá.
A bude líp 🙂.

http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/212120-chcete-mit-dustojny-duchod-nasetrete-si-k-penzi-115-tisic-na-rok.html

píp píp píp

salsa verde

já jsem to předpovídala už loni že firmy budou k platu nabízet i umístění na firemním hřbitově. Na co duchod. Všeci zdechnem v robotě…

standa

Již před dvěma měsíci jsem opalcoval níže uvedený příspěvek na téma ´stavební spoření´…, jedná se totiž o ojedinělý (bohužel) názor, který odkrývá podstatu nesmyslného přerozdělování.

Všechny ostatní odpovědi jsou s prominutím populistické kecy ☹

„Omezení nebo zrušení příspěvků na stavební spoření je v pořádku. Není žádný důvod k tomu, aby lidé, kteří nemají dost peněz na pravidelné spoření, museli dotovat ty, kteří si peníze tímto způsobem zhodnocují. Možná by mělo smysl dotaci dát pouze spořícím, kteří si opravdu za uspořené peníze zajistí bydlení, ale i to je sporné.
Píšu to s vědomím, že toto spoření mám já i celá rodina včetně nejmenších dětí.“

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/planovane-zruseni-prispevku-na-stavebni-sporeni-co-si-o-tom-myslite

Pavel F

Stando,
to, co zde píšete je pravda, ale každá mince má dvě strany. Stavební spoření je to už 235 let a jeho primární funkcí nebylo pouze spořit peníze, ale důležitou funkcí byla pomoc při financování bydlení levnými a přístupnými úvěry. Tzn. různé množství lidí složilo své vklady(rezervy) a jiné množství si tyto vklady půjčilo. Věřitelé samozřejmě dostali patřičný úrok a dlužníci lepší úrok než od banky. Hlavně tento úvěr byl dostupný. Až později se přidal stát a začal podporovat tyto spořitelny potažmo stavební spoření, protože čím více vkladů tím více se může půjčit (tím více stavět a tím více může ekonomika růst).

Odstranění stavebního spoření by mohlo vést k tomu, že méně majetnější rodiny a rodiny s nižším příjmem by nemusely splňovat bonitní předpoklady banky při schvalování hypotéky a neměli by tedy možnost pořídit si vlastní bydlení ihned či v blízké budoucnosti. Museli by si našetřit větší část úspor (jako je tomu např. v Japonsku), což by mohlo trvat dost dlouho. Tím se nepřímo vracíme zpět ke stavení a růstu ekonomiky.