Avatar uživatele
Registrovaný

Finanční problémy = konec střední školy

Dostali jsme se do finančních problémů. Jsem teď na střední škole a ještě ke všemu na intru. Bylo by pro nás dobré moji střední školu ukončit. Mě to nevadí. Jde to ukončit teď? Nebudou z toho ještě jiné problémy? Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Nebylo by lepší se domluvit s vedením školy, že jste se dostali do fin. problémů a jestli není nějaká možnost, třeba na splátky? Myslím si, že je škoda ukončovat rozdělanou školu.
Doplňuji:
každý člověk se za život dostane do situace, ze které bude potřebovat pomoc. Určitě to není žádná ostuda o tom promluvit. Důležitá je přeci budoucnost a je dobré mít aspoň v něčem jistotu.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Jak píše Reezo, uvědom si, že pak budeš mít jen základní vzdělání a na trhu práce minimální možnosti. Se vzděláním roste i plat, uvažuj do budoucna.
Doplňuji:
Existují dotace na studenta střední školy, částka je od r. 2013 ve výši 2000 (u VŠ 5 tisíc). Podmínka je mít budoucího zaměstnavatele a s ním mít uzavřenou dohodu o budoucí práci. Zaměstnavatel to má pak jako daňově odpočitatelný. zdroj: http://www.pamprofi.cz/…


Avatar uživatele
Zlatý

Ukončení střední školy bych brala jako poslední možnost. Prober to ještě detailně s rodiči a také bych doporučovala, aby jste jednali se školou, jestli existuje možnost, jak by se to dalo zařídit. V dospělosti bys možná litovala, že nemáš střední vzdělání.


Avatar uživatele
Zlatý

ukončiť štúdium na strednej škole je možné kedykoľvek.

pokiaľ náklady na štúdium prevyšujú finančné možnosti, hľadal by som cestu, ako si štúdium finančne zabezpečiť, to znamená v prvom rade navštíviť sociálku a odbor školstva na obecnom (mestskom) úrade.
zvažoval by som i možnosť prestupu na strednú školu v mieste bydliska, resp. na takú, kde sa dá dochádzať, odpadajú náklady na internát.

skúšal by som sa porozprávať s vedením školy a vysvetlil problém a prípadne hľadal spoločné riešenie s vedením školy.

skúste zapojiť do riešenia problému i spolužiakov, prípadne okruh priateľov na FB a pod., neverili by ste, aké majú ľudia kontakty - možno sa vám podarí nájsť sponzora/sponzorov.

ukončenie štúdia by som bral ako poslednú vec, vzdelanie (resp. doklad o ňom) budete v živote potrebovať.

kedysi existovala i možnosť prerušenia štúdia, neviem, ako to je dnes.


Avatar uživatele
Stříbrný

Domnívám se, že pokud máte splněnu povinnou školní docházku (a to je teď nejspíš jen 9 let, které už máte ze základky), pak vás nikdo (kromě rodičů) na škole držet nebude. Ale připravujete se o výhodu do budoucna. Až budete hledat zaměstnání, budete moci jít pouze na nekvalifikovaná místa, nebo budete muset podstatně víc bojovat při přesvědčování budoucího zaměstnavatele o svých schopnostech. Spousta zaměstnavatelů má v požadavcích "dokončené SS vzdělání" - v některých případech sice pro danou pozici zbytečně, ale oni si tak předem odfiltrují lidi, ze kterých by s většinou mohli mít jen starosti navíc.
Pokud to alespoň trochu jde, zkuste najít nějaké jiné řešení. Pomoci by mohli snad i úřady (sociálka), škola - nevím jestli jsou nějaká stipendia pro SŠ, ev. pokud máte nějaké vztahy s potenciálním zaměstnavatelem, tak i ten (ale tam by to bylo pravděpodobně se závazkem do budoucna)


Avatar uživatele
Bronzový

hlavně si neberte půjčky(jakmile se zadlužíte, je to v *** = exekuce), to radši tu školu ukončit a tvrdě to odpracovat, minimalizovat náklady stůj co stůj

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2595
Zlatý Drap 1747
Zlatý quentos 1268
Zlatý ivzez 750
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 582
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 539
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.