Mirdas

Existují limity pro zaměstnání lidí s tělesnou vadou ?

Zda je to pro firmy podmínkou, mají z toho úlevy, kolik procent z výše zaměstnanců „musí“ přijmout a podobně.
Co vše kolem této otázky jednoduše víte.

Nejlepší odpověď
anonym

Pozitivní motivace – zvýhodnění u výběrových řízení veřejných zakázek, daňové úlevy, příspevky na zaměstnání či zřízení pracovního místa ZP.
Povinnost firem (nad 25 zaměstnanců) zaměstnat aspoň 4 % ZP (a nebo jiné plnění – odběr výrobků nebo služeb z chránených dílen, zaplatit ´invalidní daň´).
Pokud tě to zajímá přesně, přečti si Zákon o zaměstnanosti, zejména §67–84 -
http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zamestna­nost/cast3.as­px

Další odpovědi
da ny

Invalidita III. stupně = sleva z vypočtené daně zaměstnavatele až 60 000 Kč při plném úvazku /za 4 h 30 000) u II. a I. stupně je to podstatně nižší částka…
Doplňuji:
Nemusí jít vždy o zaměstnávání tělesně postižených (někteří potřebují zvláštní úpravy na pracovišti). Invalidní důchody jsou přiznávány i na vnitřní choroby. :)