hapiky

Existují ještě v civilizovaném světě sňatky z donucení?

Kromě sňatků „z rozumu“ (např. u majetných či nechutně bohatých)

Nejlepší odpověď
annas

Záleží, co se považuje za civilizovaný svět. Nejvíc se to týká muslimů. Ale najdou se i jiné země.

„V roce 2013 bylo přijato první usnesení Rady OSN pro lidská práva proti dětským , předčasným a nuceným sňatkům; usnesení uznává, že předčasné a nucené manželství zahrnuje porušování lidských práv, které „brání jednotlivcům v tom, aby žili svůj život bez jakýchkoli forem násilí, a které má nepříznivé důsledky pro uplatňování lidských práv, jako je právo na vzdělání, právo na nejvyšší dosažitelnou úroveň zdraví, včetně sexuálního a reprodukčního zdraví “, a rovněž uvádí, že„ v diskusi o rozvojové agendě po roce 2015 by mělo být zváženo vyloučení dětských, předčasných a nucených sňatků “Odstranění této škodlivé praxe je jedním z cílů cíle OSN č . 5 o udržitelném rozvoji .“

Stále nucené sňatky existují v afrických zemích, Asii – např- Ćína, Vietnam, dále jde o některé země bývalého SSSR .

V Evropě – Německo – nucená manželství s migranty,

Spojené království – nucená manželství lze uzavírat kvůli rodinné hrdosti, přáním rodičů nebo společenským závazkům.

Jiné – Ačkoli nucené sňatky v Evropě jsou nejčastěji spojovány s přistěhovaleckou populací, jsou přítomny také u některých místních populací, zejména u romských komunit ve východní Evropě, např. je to i Ukrajina

Švédsko – V červenci 2014 byla vynucená manželství kriminalizována, aby chránila jednotlivce, kteří byli nuceni uzavřít sňatek proti své vůli . Maximální trest je 4 roky. Žádný soud neudělil maximální trest od ledna 2019.

Stejně v USA i Kanadě

Na konci stránky v odkazu je statistika o počtu těchto uzavřených sňatků, samozřejmě vítězi muslimské země.

https://en.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Forced_marri­age

Další odpovědi
Kepler

Ano, v islámském světě je to poměrně častá praxe. U nás to může být důvodem k anulaci sňatku nebo rozvodu. Někde je to dokonce i trestný čin.
https://www.ex­pres.cz/zpravy/svat­ba-z-donuceni-muslimove-svedsko.A171008_170­203_dx-zpravy_neos

led

Nie je to len v „Isláme“
Žiaľ aj v „civilizovanej“ Európe aj v „civilizovaných“ USA sú svadby, kedy nevesta, menej často ženích, sú rôznym spôsobom tlačení do manželského zväzku. Jednoducho hlavy rodín si často svoje spojenie s inou rodinou (ide hlavne o vplyv, moc a hlavne peniaze) dohodnú uzavretím spoločného zväzku manželstva ich detí, často v tom čase ešte maloletých. A až príde čas ich plnej dospelost, už sú tak ovplyvnení, že plnia vôľu rodičov aj na život bez lásky.
Niekto tomu hovorí „svadba z rozumu“, ale ten „rozum“ je rodič, ktorý núti svoje dieťa do manželského zväzku, nie vôľa adepta na manželstvo.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

hapiky

Kepler: Zapomněl jsem podotknout že Civilizovaný stát pro mě není islámský svět, neboť tam jsou ženy brány jako zboží, nebo podobné peněžní hodnoty a zcela bez práva odporu.

Kepler

No jo, každý chápe civilizaci trochu jinak. My jsme zase u nich nevěřící psi, co žerou prasata…