Historie úprav

Avatar uživatele

Odpověděl/a – 10.červenec 14:40

Záleží, co se považuje za civilizovaný svět. Nejvíc se to týká muslimů.

„V roce 2013 bylo přijato první usnesení Rady OSN pro lidská práva proti dětským , předčasným a nuceným sňatkům; usnesení uznává, že předčasné a nucené manželství zahrnuje porušování lidských práv, které „brání jednotlivcům v tom, aby žili svůj život bez jakýchkoli forem násilí a které má nepříznivé důsledky pro uplatňování lidských práv, jako je právo na vzdělání, právo na nejvyšší dosažitelnou úroveň zdraví, včetně sexuálního a reprodukčního zdraví “, a rovněž uvádí, že„ v diskusi o rozvojové agendě po roce 2015 by mělo být zváženo vyloučení dětských, předčasných a nucených sňatků “Odstranění této škodlivé praxe je jedním z cílů cíle OSN č . 5 o udržitelném rozvoji .“

Stále nucené sňatky existují v afrických zemích, Asii – např- Ćína, Vietnam, dále země bývalého SSSR ,

V Evropě – Německo _ nucená manželství s migranty,

Spojené království – nucená manželství lze uzavírat kvůli rodinné hrdosti, přáním rodičů nebo společenským závazkům.

Jiné – Ačkoli nucené sňatky v Evropě jsou nejčastěji spojovány s přistěhovaleckou populací, jsou přítomny také u některých místních populací, zejména u romských komunit ve východní Evropě např. Ukrajina

Švédsko – V červenci 2014 byla vynucená manželství kriminalizována, aby chránila jednotlivce, kteří byli nuceni uzavřít sňatek proti své vůli (švédsky äktenskapstvång ). Maximální trest je 4 roky. Žádný soud neudělil maximální trest od ledna 2019.

Stejně v USA i Kanadě

Na konci stránky v odkazu je statistika
https://en.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Forced_marri­age

Avatar uživatele

Odpověděl/a – 10.červenec 14:56

Záleží, co se považuje za civilizovaný svět. Nejvíc se to týká muslimů. Ale najdou se i jiné země.

„V roce 2013 bylo přijato první usnesení Rady OSN pro lidská práva proti dětským , předčasným a nuceným sňatkům; usnesení uznává, že předčasné a nucené manželství zahrnuje porušování lidských práv, které „brání jednotlivcům v tom, aby žili svůj život bez jakýchkoli forem násilí, a které má nepříznivé důsledky pro uplatňování lidských práv, jako je právo na vzdělání, právo na nejvyšší dosažitelnou úroveň zdraví, včetně sexuálního a reprodukčního zdraví “, a rovněž uvádí, že„ v diskusi o rozvojové agendě po roce 2015 by mělo být zváženo vyloučení dětských, předčasných a nucených sňatků “Odstranění této škodlivé praxe je jedním z cílů cíle OSN č . 5 o udržitelném rozvoji .“

Stále nucené sňatky existují v afrických zemích, Asii – např- Ćína, Vietnam, dále jde o některé země bývalého SSSR .

V Evropě – Německo – nucená manželství s migranty,

Spojené království – nucená manželství lze uzavírat kvůli rodinné hrdosti, přáním rodičů nebo společenským závazkům.

Jiné – Ačkoli nucené sňatky v Evropě jsou nejčastěji spojovány s přistěhovaleckou populací, jsou přítomny také u některých místních populací, zejména u romských komunit ve východní Evropě, např. je to i Ukrajina

Švédsko – V červenci 2014 byla vynucená manželství kriminalizována, aby chránila jednotlivce, kteří byli nuceni uzavřít sňatek proti své vůli . Maximální trest je 4 roky. Žádný soud neudělil maximální trest od ledna 2019.

Stejně v USA i Kanadě

Na konci stránky v odkazu je statistika o počtu těchto uzavřených sňatků, samozřejmě vítězi muslimské země.

https://en.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Forced_marri­age