Avatar uživatele
multicccddde

Existuje varianta při ÚP raději nepracovat?

Dobrý den, jsem registrovaný na úřadě práce, na podporu v nezaměstnanosti už nárok nemám(Krátce jsem měl HPP, ale jen 3 měsíce).
Teď jsem získal brigádu (dohoda o provedení práce) za 3 500 měsíčně.

Jenže ono mi to začíná vycházet, že ta náročná, málo placená práce mě nakonec hodí do mínusu?
Zjistil jsem, že prý bych si měl začít sám platit soc. a zdrav. pojištění? A když ještě přičtu dopravu a náročnost, jsem v finančně v mínusu…

POSTreactionedit: Zjevně tu dostanu emočně zabarvený reakce, než odpověď na dotaz…

Zajímavá 0 před 1179 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Místo spekulací si najdi pořádnou práci. Stále platí staré „bez práce nejsou koláče“.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Dovedeš si vůbec představit, že existují místa kde práce je považována za boží požehnání?
Asi ti nic neříká, že podle měřítek některých konzervativních jedinců se míníš chovat jako příživník!

Upravil/a: dudu

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rokio

Tak zkus při práci ještě podnikat, nebo se zaměř na takové práce, které jsou potřeba pořád (dělník a prodavač).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Úvaha je úplně špatně – DPP na 3500 měsíčně je nekolidující zaměstnání, je možné být nadále v evidenci ÚP …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

Pokud nepobíráš podporu, můžeš zůstat v evidenci ÚP, pokud tvůj měsíční výdělek nebude vyšší než 7.600,–

SP a ZP pak bude zaměstnavatel odvádět z tvého výdělku s parametry pro zároveň státního pojištěnce.

Tebou popisovaná situace by tedy meměla nastat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Zkus najít ještě jednu brigádu.
Nebo líp placené zaměstnání u kterého bys vydržel déle než 3 měsíce.
Když budeš aktivně, pravidelně a dlouhodobě hledat, určitě něco najdeš.
Nebo ještě existuje možnost začít s nějakou živností než hledat zaměstnání.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
multicccddde

Děkuji za odpovědi? Jako bych nehledal práci, všimli ste si, že píšu pravopisně?
No nic, zajímá mě odpověď, než pohled…

před 1179 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… všiml jsem si jen, že nepoužíváš češtinu … tím, že připomínáš, že píšeš pravopisně možná vysvětluje tu náročnou, málo placenou práci (asi holt nejsi zvyklej pravovat) …

před 1179 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
multicccddde

Nepoužívám češtinu? Já sem to napsal anglicky? Někdy si toho nevšimnu :-/

Nejsem zvyklej pravovat, to je fakt ☹

před 1177 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elkon

Při takovém dotazu nemůžeš čekat jinou odpověď. To tě mohlo napadnout hned, ale zřejmě na to nemáš, jinak bys ten dotaz nepoložil (třeba pravopisně)..

před 1179 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
multicccddde

Nenapadlo, dostal jsem info od ÚP info, že placení soc.z. poj je na mě, když skočím nad 10 000. Teď teprv mi začíná docházet, že teda asi na mě, myšleno ne na státu, myšleno na mém zaměstnavateli…(?)

před 1177 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek