Avatar uživatele
Zlatý

Existuje v excelu funkce váženého průměru?

Když dám funkci PRŮMĚR, vepíšu do tam do každý kolonky číslo a excel mi po určitý době vyhodí hlášku že už se toho tam víc nevejde, tak je tam něco takového, kde bych jednoduše vložil ten předchozí průměrnej údaj s váhou třeba 20ti číslic, abych mohl pokračovat ve vpisování dalších údajů?

Odpovědi:

Avatar uživatele

Asi ne zcela rozumím... Vážený průměr se používá např. při stanovení průměrné ceny výrobku na skladě,kdy jsou na jedné položce navedeny různé počty kusů za různé pořizovací ceny/ks (metoda oceňování).
=součin. skalární(Ax: Ay;Bx: By)/suma(Bx: By) ; kde v A je např. cena zboží na skladě/ks; v B počty kusů zboží (nakoupeného/vyrobeného) za danou cenu; x a y pak udávají počáteční a koncovou buňku
Pokud potřebuješ obyčejný průměr, použij rozsah, ne výčet buněk.


Avatar uživatele
Zlatý

urob si dva stĺpce:
stĺpec B1 = součin.skalární(B2:Bn)
stĺpec C1 = suma(C2:Cn)

A1=B1/C1

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

mowla: Já sám nevím jestli si rozmím :) každopádně potřebuju to mít všechno v 1 jediné buňce a tam se vejde jenom určitej počet znaků, takže zatím to tam mám v takovýhle podobě =(8, 8*23+6, 81*27+8, 03*15)/(15+27+23) jenomže se to pokaždý musí přepisovat, vpisovat další hodnoty nebo přepočítávat, když to opět nakyne. Navíc je to i časově náročný, a proto se hledá schůdnější řešení :)

Avatar uživatele
Zlatý

arygnoc

urob si dva stĺpce:
stĺpec B1 = součin.skalární(B2:Bn)
stĺpec C1 = suma(C2:Cn)

A1=B1/C1

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

říkám, musí to bejt v jedný buňce, do žádnejch vedlejších buněk natož sloupců to dávat nemůžu, protože tam mám obrovský tabulky 200x30 buněk napasovaný vedle sebe a pak už bych se v tom nevyznal..

hledat kterej sloupec patří ke který původní hodně pří 6.000 buňkách to prostě nejde, zatím jsem to vyřešil tak že si ty průběžný data ukládám jako komentář a pak s tím dál pracuju když je potřeba :) ale je to jenom provizorní..proto sem si říkal jestli v excelu není nejaká lepší funkce na průměr, když už je to omezený počtem 25 vloženejch hodnot (přitom je tam na to 256 políček)

Avatar uživatele
Zlatý

arygnoc

riešením je nový (iný) list.

 

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1527
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1061
Zlatý Hlada 971
Zlatý ge0rge 951
Zlatý gecco 905
Zlatý led 884
Zlatý www 829
Zlatý badisko 818
Stříbrný cochee 684

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.