tenisacek15

Poradíte, jak mám vypočítat průměr v Excelu – popis v doplnění?

Hezký den, potřebuji poradit. Mám data v excelu, je to 266 žáků a jejich pohlaví, věk, výška atd (viz foto). Potřebuji vědět jak mám spočítat průměr, když mám nakombinované nepravidelně pod sebou ženy(1) a muže(2). Celkový průměr věku atd vím, ale co když chci jen průměr dívek zvlášť? Dají se nějak označit např.jen ženy a jak to udělám? Děkuji za odpověď.

Excel – průměr, poraďte

Odpovědi
Dochy

mohlo by pomoct:
AVERAGEIF(oblas­t1;podminka;o­blast2)
kde:
oblast1 – oblast s hodnotama pro porovnani (sloupec „pohlavi“)
podminka – nejjednodusi je primo „muž“, může být také adresa pole s požadovanou hodnotou,.....
oblast2 – hodnoty pro průměr (sloupec „věk“)