Rokio

Existuje planeta typu superzemě, která má lepší podmínky pro život, než má naše planeta?

I planeta, kterou obýváme, má nějaké chyby a člověk její chyby ještě více zhoršuje. Země je obyvatelná planeta a je to jediná planeta, na které lidé žijí.

Objevili vědci nějakou obyvatelnou planetu, která má ještě lepší podmínky pro život nás pozemšťanů než má Země? Pokud ano, můžete uvést zdroj na článek, který o ní pojednává? V případě, že taková není, můžete sem napsat odkaz na nejvíce přívětivou planetu pro kolonizaci?

poznámka: Vzdálenost od Země nehraje roli v této otázce.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Naprostá většina objevených exoplanet spadá do kategorie plynných obrů, tedy podmínky s lidským životem NESLUČITELNÉ. ;)
A i těch něco málo rozměry podobných Zemi s velkou pravděpodobností budou spíš připomínat domovinu naší Trojctihodné démonické velvyslankyně led, tedy PEKLO!

Mrkni třeba na tohle: https://www.e­xoplanety.cz/2017/11/­15/ross-128-b-velmi-blizka-exoplaneta-podobna-zemi-s-klidnou-matkou/ .

Další odpovědi
Brblal

Vzhledem k velikosti vesmíru a množství galaxií, musí existovat někde jinde ve vesmíru život, než jen na zemi.

Ale asi se s nimi nikdy nesetkáme.

Četl jsem tento článek:

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/veda-skoly/396628-radioteleskop-zachytil-opakujici-se-signal-z-dalekeho-vesmiru.html

anonym

To jsou dvě otázky, Existuje planeta s lepšími podmínkami pro život než jaké má nyní naše planeta ? To nevíme. Možná ano, možná ne …

Druhá otázka je specifičtější „objevili takovou planetu naši vědci“. A je na ní kupodivu naprosto stejná odpověď. To nevíme. Možná už ano, možná ještě ne a možná ji nikdy neobjeví … jde o to že už bylo objeveno obrovské množství exoplanet v obyvatelné zóně a u řady z nich jsme určili vyšší pravděpodobnost existence života pozemského typu – to je důležité říci, protože neznáme všechny možné formy života (například u nedávno objevených planet červeného trpaslíka TRAPPIST-1). Zda je tam život ale s jistotou nevíme, tím méně zda jsou tam lepší podmínky pro nás než na naší planetě …

Takže zatím bohužel jen „víme, že nevíme“ …

Kepler

Termín „superzemě“ se používá pro kamenné planety podobné Zemi, ale několikanásobně hmotnější. Už z tohoto důvodu by pro člověka moc obyvatelná nebyla – podstatně vyšší gravitace. Jaké jsou skutečné podmínky na exoplanetách z těch údajů, které zatím máme, neumíme odvodit. Nejde o přímé, ale jen nepřímé pozorování. Nevíme, jestli planeta má atmosféru a jakou, nevíme ani jestli se tam vyskytuje voda, o možnosti života ani nemluvě. Můžeme jen odhadovat, zda by tam příhodné podmínky být MOHLY, pokud jsou v tzv. obyvatelné zóně.

Mc Merkurion

… ANO … a to že o ní nevíme, neznamená, že nejni, vzhledem k tomu, že je vesmír nekonečný, je jen malá pravděpodobnost, že taková planeta neexistuje …