Rokio

Která známá planeta typu super-Země je nejvhodnější pro život nás lidí?

Nejlepší odpověď
annas

Vím, že podobná otázka zde byla před 29 dny, vložil ji Anikitos.
Přečtěte si odpovědi.

"Na kterém místě ve sluneční soustavě by mohly být nejvhodnější podmínky pro život?

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/na-kterem-miste-ve-slunenci-soustave-by-mohly-byt-nejvhodnejsi-podminky-pro-zivot
--

"Nově objevená extrasolární planeta by mohla být nejlepším kandidátem pro hledání známek života

„Extrasolární planeta typu super-Země obíhající kolem červeného trpaslíka ležícího asi 40 světelných let od Slunce by mohla být novou držitelkou titulu ‚nejlepší místo pro hledání známek života mimo Sluneční soustavu‘. Mezinárodnímu týmu astronomů se ji podařilo pozorovat pomocí přístroje HARPS pracujícího na observatoři ESO/La Silla a dalších dalekohledů po celém světě. Planeta obíhá v obyvatelné zóně kolem slabé hvězdy s katalogovým označením LHS 1140. Jedná se o těleso větší a hmotnější než Země, které si pravděpodobně uchovalo většinu své atmosféry. Planeta navíc přechází při pozorování ze Země přes disk své mateřské hvězdy, a to z ní dělá jeden z nejslibnějších cílů pro budoucí výzkum planetárních atmosfér. Výsledky byly publikovány 20. dubna 2017 ve vědeckém časopise Nature.“
https://www.e­so.org/public/czechre­public/news/e­so1712/

Ale výzkumy pokračují

Informace z 23. 2. 2018

„Astronomové odhalili záhadu exoplanet typu super-Země“

"Kolem hvězdy GJ 9827, která je od Země vzdálena 99 světelných roků ve směru souhvězdí Ryb, obíhá zřejmě nejhmotnější a nejhustější exoplaneta typu super-Země, jaká byla doposud objevena. Vyplývá to z nových výzkumů, které uskutečnil tým astronomů, jehož vedoucím byla Johanna Teske z Carnegie Institution For Science News. Tyto nové informace poskytly důkazy, které astronomům pomohou lépe porozumět procesům formování planet.

Jsou tyto super-Země podobné naší planetě? " Zatím se provádějí další výzkumy.

ttps://nasves­mir.cz/2018/02/­23/astronomove-odhalili-zahadu-exoplanet-typu-super-zeme/

Dalši informace z 27. 4. 2018
Žádná cesta ven? „Cizinci“ na planetě „Super Země“ mohou být zachyceni gravitací

Objevené planety jsou obřími verzemi Země a některé výzkumy naznačují, že budou obyvatelné. Ale nová studie ukazuje, jak těžké by bylo pro všechny „cizince“ na těchto exoplanetách prozkoumat prostor."

https://www.spa­ce.com/40375-super-earth-exoplanets-hard-aliens-launch.html

Zatím je opravdu všechno nejisté, než proběhnou výzkumy, uteče hodně vody.

Další odpovědi
marci1

Možná planeta LHS 1140b. 🙂
Američtí astronomové objevili novou planetu typu super-Země. Planeta LHS 1140b je o 40 % větší než Země a stará asi 5 miliard let. Od Země je vzdálená 39 světelných let. Těleso by mohlo obsahovat život podobný našemu.
Planeta s názvem LHS 1140b obíhá kolem slabé hvězdy typu červený trpaslík v souhvězdí Velryby. Je přibližně 6krát větší a hmotnější než naše Země a pravděpodobně má plynnou atmosféru a vodu. Její hmotnost nasvědčuje, že jde o kamennou planetu s masivním železným jádrem. 🙂

https://www.i­rozhlas.cz/ve­da-technologie/ves­mir/astronomo­ve-objevili-novou-planetu-typu-super-zeme-mohl-na-ni-existovat-zivot_17042108­30_kro

Roman71

To je otázka jako vystřižená z filmu Interstellar.. (Sci-Fi)
Realitou ale je, že další planeta ve vesmíru, která by byla podmínkami podobná Zemi a vhodná pro život lidí, ve vesmíru prakticky neexistuje. Vzdálená pozorování prakticky žádné záruky vhodnosti pro život na 100% neposkytují. Tak přesně nastavené a ideální podmínky pro život rostlin, lidí i zvířat, jsou jen na Zemi.

Kepler

Z toho mála, co o nich víme (nebo spíše odvozujeme výpočty), se vůbec nedá určit, jestli by byla planeta obyvatelná pro lidi. Vhodná teplota, kapalná voda a atmosféra zdaleka nestačí. Podmínek je daleko víc. Gravitace, složení atmosféry, přítomnost magnetického pole, spektrum záření centrální hvězdy…Všechny podmínky ani neznám. To co se objevuje v masmédiích, jsou jen čiré spekulace.

Drap

Neni doposud známa taková planeta. Všechno to jsou jen teorie, spekulace a odhady teoreticky možného.