Avatar uživatele
dnb

Existuje otázka, na kterou nelze odpovědět?

Po delší době bádání jsem zjistil, že jde odpovědět nějakým způsobem úplně na vše, nebo jste jiného názoru…?

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? paul1, Filip84 před 556 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Třeba: Spíš? 🙂
Jinak na otázky můžeme odpovědět: nevím, jak to mám vědět? to jsme se ještě neučili, to kdybych věděl, to se musíš zeptat maminky, tatínka … apod.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ten který je

Takových otázek je mnoho a to zejména na vědeckém poli,kde se se výzkum ubírá více směry.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Justin1

Mohla by to být nějaká velice krátce existující otázka, kterou člověk zapomene hned potom, co ho ta otázka napadne. Nikam ji nezaznamená, nikomu ji nepoloží a sám o ní také nepřemýšlí. Otázka vznikne, hned zase zanikne, a tudíž se na ni nedá odpovídat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Odpovědět lze i na otázku, která je nejasná, nebo i zavádějící, ovšem pravdivě lze odpovědět pouze na otázku, na kterou lze odpovědět objektivní, materiální, pravdou.

Jinak, samozřejmě, odpovědět lze na všecko: „Nevíte, kolik je hodin?“ „Mé vznášedlo je plné úhořů.“ „Nemáte žízeň?“ „Toto je kružítko, nicméně nemám žádnou kočku.“ Ovšem aby byla nějaká korrelace mezi otázkou a odpovědí, a aby odpověď byla pravdivá z hlediska alespoň nějaké theorie pravdy, tak to možné, úplně na každou, není.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Tak ono odpovědět se asi dá, klidně si to vyzkoušej PŘÍMO TADY u KAŽDÉ otázky a hned máš jasno, ale… Jde o to, CO ti odpověď dá 🤷‍♂️

Z filozofického hlediska mohou právě odpovědi vytvářet otázky.

Už jsem to tady psal- sovy nejsou, čím se zdají být 🤷‍♂️

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
VaclavZeman

Kdy moje lvice Petra zase vyhraje Wimbledon. Dekuju.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hard work

Honzík se ptá Toníka: Existuje Bůh?

Toník: 4

Honzík: Ty jo, tys dokázal odpovědět na tak těžkou otázku!

Takhle nějak to myslíš? :D Ano na všechno můžeš odpovědět.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
df

Tak jak mi odpovíš na otázku, kde začíná a kde končí vesmír a pak co je za jeho hranicí?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Co je po smrti? To se doposud jistě neví.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Napadá mne třeba: Proč jsem (jsme) tady (tedy na světě, ne na „Odpovědi.cz“)?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lotr2008

Třeba jestli je Rokio troll, nebo ne.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Podle mne lze odpovědět na libovolnou otázku. Někdy nevím, nebo podobně a někdy není jasné, zda lze odpovědět správně. Ale kdo se ptá, ten se dozví. Matouš 7:7–8 B21
Proste a bude vám dáno, hledejte a naleznete, tlučte a bude vám otevřeno. Neboť každý, kdo prosí, dostává; kdo hledá, nalézá, a tomu, kdo tluče, bude otevřeno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mirek Darvas

Tak mám otázku a zkus na ní odpovědět.
Jak vědci zjistili, že Vesmír byl stvořen velkým třeskem? To jako cestovali časem a podívali se na to?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Filip84

To je celé, spíš, filosofický problém, aby tato otázka byla pregnantní, musel by tazatel v jejím popisu definovat materii pojmu „odpověď“.

Protože, třeba, (marci) na otázku „Spíš?“ tazatel odpověď, většinou dostane: buďto mu dotázaný odpoví: „Ne!“, nebo mu neodpoví, a jestliže mu neodpoví, spí. Na všecky otázky na vědecké úrovni existuje nějaká odpověď (ten který je), samozřejmě, bude to podobné, jako odpověď na blbou / špatně položenou / neurčitou otázku, protože to bude velmi popisné, dlouhé, musí se vyčerpat všecky možné odpovědi atp. I na otázku (Václav Zeman), kdy nějaký sportovec vyhraje turnaj, lze odpovědět: v rovině pravděpodobnosti; kdo se tomu věnuje a hoví, dokáže, na základě předchozích úspěchů, spočítat prognosu, no a k tomu mu odpovíš, že objektivně to nikdo neví, a že toto je nejpravděpodobnější výsledek, a to proto a proto. Na otázku stran marga vesmíru (df): velikost vesmíru je jenom theorie. Hodně pravděpodobná, ale theorie, a jako každá theorie má svou určitou míru pravděpodobnosti a nepravděpodobnosti, takže – theoreticky – všecko může být úplně jinak, my to nerozlouskneme, protože na to je naše civilisace ještě hodně ubohá – musíme pálit palivo, abychom „bojovali“ s gravitací (my vůbec zbytečně bojujeme – choroba, UA … :-/), no a co nám stačí dalekohledy, palivo etc. tak víme, že kam dohlédneme, vesmír nekončí, ergo: pro nás je relativně nekonečný. I na otázku, co je po smrti (Rokio), máme odpověď: změna. A teďka by mu šlo exaktně popsat, jak tělo chládne, jak se rozkládají ty cukry, a já ani nevím co ještě, a díky tomu nastávají ty posmrtné změny, umrlec těžkne, a co by se stalo s mrtvolou, kdyby se do ní nepustil hmyz, kojoti, supi a spol. I o duši, nebo něčem podobném, cosi víme, dalo by se i to popsat, arciť to nebude tak exaktní odpověď, jako rozklad sacharidů a změna teploty. A jednoduchá odpověď na otázku rovněž existuje: po smrti nastane změna.

Jediný, kdo správně odpověděl, je Justin: jediná otázka, na kterou neexistuje odpověď je ta, kterou nepoložím, a zároveň jí zapomenu. Protože, pokud otázku jen nepoložím, tak mohu setrvávat v bytostném tázání, a ta odpověď se může dostavit (hodně taky záleží na oboru zájmu, a na položení otázky). Nicméně, jestliže otázku nepoložím a zároveň jí zapomenu, odpověď opravdu nebude. 🙂

Avatar uživatele
zjentek

Zeman, tohle by se dalo uplatit. A komu by tohle za uplacení stálo, znal by i odpověď. Čili špatný příklad otázky 🤷‍♂️

Avatar uživatele
VaclavZeman

Asi mate pravdu. Mimochodem, ja se nejmenuji Vaclav Zeman, je to jen prezdivka (dle jmena meho svary). Dekuju.

Nový příspěvek