Lucyfer

Existuje nějaký vyhledávač práce, kde se dá nastavit i čas, jak bych si představovala smě­nu?

Chtěla bych zkusit od devíti do pěti, nebo prostě něco, kde člověk nebude vstávat ještě za tmy jak ma&or 🙃 To vstávání nedávám…
(Na druhé straně odpolední taky není žádná sláva, to člověk zase chodí utahanej domů pozdě večer…)

Odpovědi
Filip84

Jsem ti chtěl napsat, ať jdeš dělat do hospody, protože – až na pár náleven pro váguse, ve kterých beztak pracovat nechceš – hospody před desátou, jedenáctou neotvírají, a začíná se tak 1–2 hodiny před (krom kuchyně, ta dřív). Ale když nechceš pracovat ani odpoledne, tak to – asi – nepůjde nijak rozumně vyřešit.

Prostě si srovnej priority: můžeš dělat na sebe, můžeš si vybrat obor, ve kterém budeš buďto úplný, nebo relativní, pán svého času, nebo můžeš jít cestou vandráka, váguse, charitoshe, nebudeš první ani poslední alpa na světě.

Nebo si najdi „práci“ typu bankovní úřednice: banka otevírá obvykle v 8–9 am, nic moc na to není potřeba – stačí všeobecné vzdělání s maturitou, a většinou se tam nepředřeš, a ve 4–5 pm padla, v pátek dřív, weekendy volné. U nás je pobočka nejmenované banky, která je tak zastrčená, a já tam chodím pravidelně do automatu na peníze, který je uvnitř. Tam je holka, taková „šedá myš“, a já jí za ty 2–3 roky ještě neviděl nic dělat. On tam prostě nikdo nechodí. Nevím, jestli mám vysloveně „štěstí“, asi jo, jinak by to zavřeli, ale v každém případě se nepředře. Holt si musíš umět vybrat! Já bych takhle nemohl fungovat, mě by z toho jeblo.

Lgee

Směna není pravidelná musíš do práce tak jak to nařídí zaměstnavatel, jsi otrokyni nikoliv svobodným člověkem

Dochy

Záleží, co chceš a co můžeš dělat. V posledních firmách kde jsem měl funkci vývojáře, testera, analytika byla zavedena politika klouzavé pracovní doby. Povinná část obvykle od 9 do 14. Ale pokud je Tvá kvalifikace vhodná spíše něam na dílnu, tak tam se obvkle (i s ohledem na kooperaci s kolegy) s pracovní dobou moc hejbat nedá.

elkon

Vše je otázka zvyku, čím dřív jdeš do práce, tím dřív jsi doma z práce a můžeš se věnovat čemukoli. Odpočinku, zálibám, rodině a pod. většina lidí s tím nemá problém. Nehraj si na chudinku. I já jsem pracoval desítky let od 6.00 a byl jsem v pohodě. A to jsem několik let ze začátku ještě dojížděl autobusem 15km.

Lucyfer

elkon Já mám teďko práci, kde je pořád ranní, už přes dva roky a pořád si nemůžu zvyknout (a asi si nezvyknu nikdy). Chodím pozdě, skoro pravidelně, ráno mám problém vstát z postele. A když to tak shrnu, každej den cca dvě hodiny děláme úplný prd, ale člověk tam prostě musí být, protože „osmi hodinová směna“. Ale to je jedno… Přijde mi to hrozně nepřirozený vstávat násilně s budíkem a ještě takhle brzo… Byly časy, kdy jsem musela vypadnout z domu v 4:30, teď je to lepší, mám práci přímo ve městě… Ale nevím. Co z toho, že člověk přijde dřív domů, když se mu chce stejňak akorát spát…

Lucyfer

Nesnáším tenhle život alá „do práce z práce“ a pak umřít. 😅 Ale jestli to nemůžu změnit, tak se chci aspoň trochu vyspat… Ráno se spí nejlíp 😅