BaronKrášlil

Existuje nějaký TV dokument o záhadném vesmírném objektu Oumuamua, který v roce 2017 proletěl naší sluneční soustavou?

Odpovědi
paul1

Využil jsem přítomnost chytré inteligence v mém PC a tady je odpověď:
Ano, existuje mnoho dokumentů o vesmírném objektu Oumuamua. Oumuamua je první známý mezihvězdný objekt, který prošel sluneční soustavou. Byl objeven v roce 2017 a byl pozorován několika teleskopy. Vědci se snažili zjistit více informací o tomto objektu a výsledky byly publikovány v různých dokumentech. Například v časopise Nature vyšel článek “A brief visit from a red and extremely elongated interstellar asteroid” 1. Pokud máte zájem o více informací, mohu vám doporučit následující dokumenty:

“The natural history of 'Oumuamua” 2
“Interstellar Interloper 1I/2017 U1: Observations from the NOT and WIYN Telescopes” 3
“The First Interstellar Object, 1I/2017 U1 'Oumuamua”
Tak to je vše, dofám, že jsme Vám pomohli (já + chytrý chat 🙂 )