xiperio

Existuje nějaký přípravek proti příznakům opilosti?

Sháním nějaký přípravek (tablety, prášek), které by zmírnily pocit opilosti.
Například, abych po požití cca 10 panáků tvrdého alkoholu nebyl úplně „na plech“ ale abych mohl aspoň trochu fungovat.
Dá se něco sehnat např v lékárně?

Nejlepší odpověď
Roman71

Nechci tady někomu dělat reklamu, ale v řetězci s červeným písmenem „K“ v logu mají k sehnání takzvaný „Vyprošťovák“. Najdete ho v oddělení s vitamíny a potravinovými doplňky (válcová tuba s šumivými tabletami).

Zdroj: https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=Vypro%C5%A1%C5­%A5ov%C3%A1k&tbm=is­ch&ved=2ahUKEw­jd187A5rj8AhVbTKQE­HUv7AkUQ2-cCegQIABAA&oq=Vy­pro%C5%A1%C5%A5ov%C3%A1k­&gs_lcp=CgNpbWcQA­zIFCAAQgAQyBwgA­EIAEEBgyBwgAE­IAEEBgyBwgAEI­AEEBgyBwgAEIA­EEBgyBwgAEIAE­EBgyBwgAEIAEEB­gyBwgAEIAEEBgyB­wgAEIAEEBgyBwgA­EIAEEBhQyQdY6RFgqRZo­AHAAeACAAUOIA­aEEkgECMTCYAQ­CgAQGqAQtnd3Mtd2l6LW­ltZ8ABAQ&scli­ent=img&ei=9yW7Y52AH­tuYkdUPy_aLqAQ&bih=804&­biw=1353&clien­t=firefox-b-lm

Další odpovědi
schranka

A)Příznaky opilosti nejsou nic míň, než opilost sama. Buď jsi nebo nejsi opilý a jestli máš v plánu se pořádně opít, tak tomu předem ani potom nezabráníš. Existují akorát metody, jak urychlit vystřízlivění. Studená sprcha, doplnit vitamíny, vypít hodně vody : to probere a urychlí organismus, doplní správné tekutiny a taky se zředí ten alkohol v orgánech a krvi. Vyspat se z toho. Radikální řešení je včas vyzvracet alespoň část toho, co jsi vypil. Proč bys to ale předem pil, když se toho chceš zbavit? Pak něco sníst, ale je tu riziko, že to stejně vyzrvacíš. Pomoci na opilost mohou některé tuky, tučná jídla. Ale spíš před tím, než začneš pít.
A1)Studená sprcha se nedoporučuje, ale praxe mluví za sebe. Probere tě to, oživí, dodá energii a sice to přímo neodbourá alkohol, ale šokuje tělo, vyplaví adrenalin, rozproudí krev a to ty příznaky utlumit může. Chybou je kofein, který někteří doporučují. Káva ani energetické nápoje na opilost nepomůžou a spíš zpomalí odbourávání alkoholu.
B)Vyprošťováky nejsou zázrak, pomůžou minimálně, opilosti a kocoviny tě nezbaví. Nejběžnější jsou šumivé tablety. Pomůžou hlavně na žaludek. Výhoda to je. Neuškodí.

C)Poznámka: Vypít hodně vody je poměrně účinné. Když jsem byl několikrát silně opilý, tak jsem vypil vody, co to šlo, i když se mi nechtělo. Jako třeba i 2 litry. A za pár minut až do hodiny jsem byl docela probraný a opilost se brzy vytratila. Čím víc promíle, tím víc vody. Jen musíš počítat s tím, že toho brzy dost vyčůráš. Ale naštěstí to zredukuje ten alkohol v těle, pomůže játrům, proti dehydrataci způsobené alkoholem, doplní kerv, vyplaví toxiny. Takže přížnaky opilosti i kocoviny jako bujará nálada nebo euforie, snížené zábrany, bolest hlavy a břicha, únava, otupělost a malátnost budou minimalizované.
D)Jediná prevence je zůstat střízlivý. Neopíjet se.

elkon

Když to neumíš, tak nechlastej.

cappuccino

Dej si jich misto 10ti 15 a on uz te srovna sam!!
A ted vazne: proc si davas 10 panaku, kdyz vis, ze budes opily?