Syd

Existuje nějaký opalovací krém, který jde vyprat?

Do města se téměř nemažu, ale vrátili jsme se z dovolený, a přestože jsem záměrně nebrala žádný bílý prádlo, tak i na barevným jsou oranžový fleky od opalováku. Barví i opalovák na obličej, který je bez olejů, což by měl být údajně ten snáze vypratelný. Prádlo jsem před praním máčela 16 hodin v lázni s pracím práškem, ale to odmočilo jen hlínu, opalovák ne. Jar, mýdla, ocet, žlučový mýdlo i savo jsem už dřív zkoušela. Kdysi jsem viděla reklamu na opalováky od Nivea, kde tvrdili, že prý jdou vyprat, ale v současnosti jsem žádný takový jsem nenašla. Máte nějakej opalovák, kterej nedělá fleky? Anebo způsob, jak ho vyprat?

Odpovědi
Filip84

Použij jako prací prášek Náplň dezaktivační AOS, dvě odměrky na předpírku i prací cyklus, zvol nejdelší program a nejvyšší teplotu, jaká je možná. Můžeš přidat oxidační činidlo na odstraňování skvrn (mají to, například, v LIdlu), a v případě bílého prádla (ještě) bělidlo Pertilex.

Ještě se mi nestalo, že bych tím něco nevypral! 😅

Zdroj: https://www.army-surplus.cz/napln-dezaktivacni-automobilni-odmorovaci-soupravy-aos-a-r-36-55-csla/