Jirka R

Existuje nějaký kvalitní antivir pro Android v mobilu zdarma?

Antivir, který mám nainstalovaný neustále, několikrát za den, pod různými záminkami otravně vnucuje zakoupení placené verze.

Nejlepší odpověď
still

Delší čas jsem používal free verzi Eset Mobile Security. Moc neotravuje, jen občas, to je jasný, že autoři chtějí lidem nabídnout full verzi. Ale normálně o něm člověk vůbec neví. Před časem jsem zakoupil multilicenci pro celou rodinu pro Eset Smart Security a mobilní verze jsou v tom také. Rozdíl mezi placenou a free verzí je jen v pár drobnostech, to hlavní zastane i free verze.
Na druhou stranu, je antivir na mobilu opravdu potřeba? Já myslím že ano, že jsem do těď ještě nic nechytl neznamená, že za měsíc nějakej prevít nepustí na net něco, co mi hodně zkomplikuje život. Radši ho mám :)

Další odpovědi
led

Napríklad AVG Free Antivirus for Android
https://play.go­ogle.com/store/se­arch?q=AVG&c=ap­ps&hl=cz

Prečítajte si: Top 10 najlepších antivírusových Android aplikácií
https://andro­idportal.zoznam­.sk/2013/09/an­tivirus-android-best-top-naj-free/

Roman71

Nejlepší antivir pro Android je stejný jako lék na opakované nachlazení. Stačí prevence a dostatek vitamínu C.. Tak a teď vážně. Antivir na Android nepoužívám, ani ten zdarma. Instaluji aplikace jen prověřené a pouze z Google play. Nenavštěvuji na mobilu stránky sociálních sítí (ve většině případů) a pokud je to nevyhnutelné, tak pouze v anonymním režimu kvůli sušenkám a sledování.
Na Androidu jsem za pět let používání na virus ještě nenarazil. Jestli někdo ano, potom by bylo dobré zjistit příčinu a příště se jí vyhnout.

led

anonýmny režim cez internetový prehliadač nie je skutočne anonymný (zvedavec z druhej strany v ňom môže čítať ako zo šlabikára), to len nazapisuje dáta do pracovného adresára.

Roman71

Samozřejmě, že tak úplně anonymní není. Zvlášť pokud mám v anonymním režimu otevřených víc karet, potenciálnímu „zvědavci“ náramně usnadním práci. To už z opatrnosti nedělám. Anonymní režim při zavření prohlížeče smaže z vyhrazeného prostoru pro ukládání dat veškerou historii a cookies. Tím de facto po sobě zametu stopy. Nicméně jistá opatrnost při pohybu po síti se vyplatí stejně, jako při chůzi po krajnici rušné silnice :)