BEAES

Existuje nějaký domácí masážní přístroj, který je účinný?

Máte doma něco takového? Jde o krční páteř a záda.
Doplňuji:
Tak já si tedy pořídím rotavátor, snad zabere!? A jak to mám použít? To mi bude po zádech jezdit samo, nebo bude nutná asistence druhé osoby?

Nejlepší odpověď
dudu

Dámy prominou, nechci jejich problémy zlehčovat, ale já osobně za nejlepší masážní stroj považuji rotavátor. Když jím po zimě nebo později pár hodin rozpracovávám půdu na zahradě, spolehlivě mám namasírovány všechny údy i svaly a jsem vyklepanej jako partyzánka /levná cigareta mého mládí/. Přes svých šest křížků neznám problémy s krční, ni jinou páteří a ani blokaci ostatních mechanismů pohybu.
Doplňuji:
specielně pro Beas:
Rotavátor se pohybuje dopředu tím, jak se nože postupně prokousávají půdou. Je přitom důležité, aby ústrojí nejelo po povrchu, ale v patřičné hloubce. Pro brzdění příliš rychlého pohybu vpřed slouží zadní radlička (ostruha). Ani práce s motorovým rotavátorem ovšem není zcela prosta fyzické námahy. Stroj vibruje, musíte jej zanořovat do půdy a opět vytahovat ven…
Každopádně je to výrazně snazší, než celou plochu projít s rýčem nebo motykou.

Další odpovědi
Mili @

Není na tohle nejlepší šikovnej chlap?????
😁

anonym

myslíš něco takového co jednou dal jako odkaz Miroslavst? tak ten taky sháním,ale ještě asi není na trhu,já používám jen kuličkové,ale masáž si snimi musím dělat sama,a není to to pravé ořechové

Martina S.

Já si dávám jen vyhřívanou dečku z lékárny na krční páteř když se třeba večer koukám na televizi. Z masážních přístrojů vlastním jen robertka a ten je na trochu jinou masáž.

hanulka11

Švagrová má tento a moc si ho chválí, jen koukám tady je levný ona ho koupila na země živitelce za jednou tolik.

http://www.me­dicaldevices.cz/hne­taci-valce-na-krk-bedra-zada-ruce-pater-a-nohy.htm

MacaM

Pokud chcete domácí masážní přístroj, tak rotavátor Vám opravdu nepomůže 🙂 asi jste si příspěvek špatně přečetla. On je to zemědělský nástroj k orbě půdy.

Masážních přístrojů je mnoho. Moje rodiče mají takový reklamní polštář s mnoha stupněmi a typy masáží. Nevzpomínám si na firmu, ale stál celkem dost, cca 8000Kč, ale zase jsou fakt naprosto nadšení. Asistence není potřeba.

Iridij

Na krční páteř a záda doporučuji masážní kobereček (aplikátor=ipli­kátor). Aplikátor Kuzněcova není žádný přístroj ale jednoduchá avšak velmi důmyslně zkonstruována a účinná zdravotní pomůcka. Tady více – http://www.lot­t.cz/aplikator_kuz­necova.html. A stojí jen pár stovek.

Zdroj: www.lott.cz/a­plikator_kuzne­cova.html

venkovan

Správné cvičení. Ale je potřeba najít rehabilitační sestru která ty cviky naučí. Jsou to drobné cviky kterými se svalstvo natahuje a přitom dojde k uvolnění. Takže nejdřív k odborníkovi (odbornici) a doma cvičit. Všechny ty masážní přístroje uvolní svaly jen na chvilku, navíc neumí vyhledat to správné místo kde je sval natažen, či stažen.
Na masáže jinak asi pro dívku není špatný nějaký chlap, ani nemusí být ten vlastní. jen aby vydržel u masáže zad.
Místo rotavátoru doporučuji „ježka“. Není tak těžký jako rotavátor, nemá motor, takže stačí ho uchopit za násadu, přiložit k zádům „masážními“ ( původně kypřícími) hroty a po zádech jezdit nahoru a dolu. Záda se dobře i prokrví nebo okrví?

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

jajinka123

jojo existuje. Kupovala jsem si tento http://www.qrho­me.cz/masazni-pristroj-vita-duo/ a jsem s ním max spokojená. Není nic příjemnějšího, než si po dlouhém dni udělat masáž zad…věřím, že v žádné domácnosti nebude ležet v koutě. Takovou zkušenost mám třeba s masážní podložkou na křeslo (ta mě moc nenadchla :-/)