zjentek

Existuje nějakej vzorec, kterej by určoval stupně fyzické kondice?

Doplňuji:
mosoj: aha ..a co tím dostanu? Neznáš i tu stupnici? :o

Nejlepší odpověď
Drap

Vzorec myslím ne. Kondici lze stanovit jen pomocí testů.

Další odpovědi
annas

Není podstatné, za kolik uběhnete osmistovku ve dvaceti, ale na kolik se tomu času přiblížíte po padesáti letech. 🙂

Běhat, trénovat, abyste se co nejvíc přibližoval vzorci, který platil v mládí, tedy ve 20 letech. 🙂

mosoj

Ano .
Čas za který uběhneš 10 km.
Počet kliků.
Počet shybů na hrazdě.
To všechno vynásob dvěma a vyděl deseti.

Emefej

Žádným vzorcem rozhodně fyzickou kondici neurčíš.

-Vlčice-

to nevím, nepomůžu ti :(

cipisek23

Možná ti pomůže toto:

http://www.ma­rie.cz/?idm=2

Jsou to kondiciogramy. U některých lidí to odpovídá více, u některých méně.

Kelt

Například existuje Cooperův test, který má několik variant. Jedním je například běh na 12 minut, Pro jednotlivé věkové kategorie jsou určeny vzdálenosti, které odpovídají asi pěti kategoriím slabý, dobrý, vynikající. Podobný test, je běh na 1,5 míle. Tyto testy jsou na určení aerobní kapacity. Obdobné jsou plavání, chůze, jízda na kole
Dále si vzpomínám na test 12 × 12, zaměřený na sílu i vytrvalost.
Zde bylo asi 8 testů , z nich je kromě zmíněného 12 minutového běhu, ještě plavání 100 m, člunkový běh, skok daleký z místa, hluboký předklon atd. Také zde byly výkony hodnoceny určitou stupnicí podle věku a pohlaví. Možná, že někdo tyto materiály ještě má k dispozici. V osmdesátých letech to bylo dost rozšířené na všech školách.
V jedné knížce jsem našel vzoreček na výkon podle věku a uběhnuté vzdálenosti. A možná nějaké vzorečky budou v učebnici pro sportovní fakulty. Ovšem tam jsou vrcholoví sportovci, takže pro nějakého rekreačního sportovce by to asi nebylo.

Lamalam

Na vzorce se vykašli, použij raději nějaký test. Zkus třeba Jacíkův motorický test.

gagaga

my mame neco takovyho ve fitnessu ..
saskujete na tom asi pul hodiny a zmeri vam to vsechno ..
presne nevim jak myslite tu stupnici, ale reknou vam, jak na tom jste ..

ja na to ale jeste nemela odvahu vlezt.. :)

  • iv-