Hakuoslav

Co je lepší? Začít s nadváhou posilovat (udělat z tuků svaly), nebo zhubnout, a až poté posilovat?

Zdravím, chtěl bych se zeptat, co je lepší.

Začít posilovat s nadváhou (udělat z tuků svaly), nebo zhubnout, a až poté posilovat. Díky za odpověď ;)

Původní
Posilování nebo kondice ?

Nejlepší odpověď
autacek

Z tuků svaly neuděláš, ale pokud změníš životosprávu, začneš se hýbat, tuky se časem spálí a nabereš na svalové hmotě.

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že jedno s druhým jde společně. Hubnout by se nemělo hladověním, ale zvýšením energetických výdajů, tedy cvičením, běháním, zvyšováním vytrvalosti.

Muffz

Oboje zároveň, tj. držet dietu a u toho cvičit. Z tuků se svaly neudělají, jsou to dvě separované věci. Posilování je nejlepší způsob, jak spalovat tuky, je několikanásobně účinnější než kardio! Při kardiu (běh, cyklotrenažéry, elimptické trenažéry atp.) totiž tělo spaluje jen po dobu cvičení, svaly jsou namáhány méně. Při posilování dochází k potrhání svalových vláken, které pak regenerují další hodiny po cvičení, přičemž i tyto hodiny po cvičení znamenají spalování tuků.

Tím chci říct, že to, co bys jsi shodil jen dietou za 3 měsíce zhubneš s dietou+posi­lováním za měsíc a půl. Z osobní zkušenosti bez cvičení 8kg , s cvičením 14–16kg měsíčně.

ivzez

Souhlasím s předchozími odpověďmi.

K hubnutí je potřebný pohyb, pohybem se zvyšuje kondice.