kurec

Existuje nějaká pohádka jako babylonská věž k vysvětlení proč existují na světě 3 lidské rasy?

Nejlepší odpověď
annas

Máte to nějak popletené. Zřejmě jste se neseznámil se Starým zákonem, kde se se uvádí příběho stavbě babylonské věže a o vzniku jazyků, NIKOLIV RAS.

Kromě toho nejde o pohádku, ale věž existovala, i když její stavba je opředena fantazií autor Stejně jako antické příběhy nejsou pohádky, ale mýty.

Takže „pohádka jako babylonská věž“ nebude vypovídat o původu ras.

Podle biblické zprávy pocházejí současné lidské rasy od Noema a jeho rodin, ale i to není pravda.

Jde o biblické příběhy, , zatím antropologiecké rasy jsou založené na jiných základech, tedy genetických a zkoumá je věda.

1. Babylonská věž
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-znamena-pojem-babylonska-vez
https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=bab%20ylon­sk%C3%A1%20v%C4%9B%C5%BE

"Podle Bible byli všichni lidé v době po potopě světa jednotní a mluvili společným jazykem. Lidé se rozhodli postavit město a věž až do nebe, aby sebe oslavili a nebyli rozptýleni po celé zemi.

Věž tedy byla vystavěna k slávě člověka, nikoliv Boha. Bůh tehdy rozdělil dosud jediný lidský jazyk ve více jazyků a rozehnal lidi po celé zemi, protože se mu nelíbilo, že by chrám měl patřit někomu jinému než jemu samotnému."

2. . jak vznikly lidské rasy z pohledu reformace –

V odkazech je podrobné vysvětlení, ale je třeba, abyste je rozklikl.

http://www.re­formace.cz/zod-cislo-27/jak-vznikly-lidske-rasy-1
http://www.re­formace.cz/zod/jak-vznikly-lidske-rasy-2-cislo-28

3. . Vědecké hledisko – antropologie

Jak vznikly lidské rasy? Všichni pocházíme z jednoho prapředka!

http://www.re­formace.cz/zod/jak-vznikly-lidske-rasy-2-cislo-28

https://epocha­plus.cz/jak-vznikly-lidske-rasy-vsichni-pochazime-z-jednoho-prapredka/

Něco najdete i v archivu – stejně i o tom, že je více ras než tři.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-rikate-tomu-ze-lide-pochazeji-z-evropy-zatimco-opice-z-afriky

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-arabove-turci-romove-atd-radi-do-europoidni-rasy

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/otazka-za-milion-dolaru-odkud-pochazime

Další odpovědi
autacek

Na rozdíl od jiných chápu dotaz a vidím slovíčko „jako“ babylonská věž, smutné, že dostaneš spucung že neznáš bibli a samotné vysvětlení, byť přes dlouhý text, se vlastně nedozvíš.

Cenobita

• Každá kultura si vytvořila jinou pověst o stvoření člověka.
V Egyptě byl člověk vytvořen bohy Chnumen a Heket z hlíny na hrnčířském kruhu a byl oživen.

• Ano pověst o různých rasách také existuje. Jde o to že bůh pekl člověka v peci, když ho upekl málo, byl to běloch, když ho upekl moc, byl to černoch a když ho upekl správně, tak akorát tak byl snědý (Ind nebo Indián, Arab apod).

(zdroj cikánský)
https://www.fa­cebook.com/fan­tastickepROMe­ny/posts/431113970­288486/

Zdroj: https://jakub­sobek.wordpres­s.com/2016/04­/12/staroveky-egypt-4-3-obrazy-bahennich-bohu-chnum-a-heket/

led

Chyba, nie sú na svete len „3 lidské rasy“.
Ale bez ohľadu na to. Nikde sa nehovorí, že Adam, dokonca ani sám Najvyšší Stvoriteľ bol biely, čierny, červený alebo žltý. Nikde sa farba pleti Stvoriteľa a jeho diela, Prvého človeka, nedefinovala. To prišlo až neskôr, keď sa mocní Bielej rasy snažili dobyť nadvládu nad Svetom.
Nájdite si v povestiach a rozprávkach, ako Adamovi potomkovia osídľovali svet.
Tí, čo odišli do Afriky, od páľavy slnka sčerneli.
Tí čo odišli do východných zemí prekonávali púšte, lesy, hory a vody námahou zožltli.
Tým za Veľkým oceánom, kde slnko chodí spať, ktorí prešli cez ľadový most na Severe, na ich ceste od zimy sčerveneli líca
a na tých, čo ostali doma (v Európe) už žiadna farba nevyšla, tak zostali bieli.
Ale všetci pochádzali z jedného rodu, bez ohľadu na farbu ich kože.

da ny

Neznám pohádku o 3 rasách.
Neznám ani „pohádku“ o Babylonské věži. Jen příběh z Bible. Již celé roky vědci nacházejí důkazy a fakta, že mnohé biblické příběhy, jsou skutečnou historií lidszva. Žádná pohádka, smyšlenka.
Totéž platí o Babylonské věži.
„Našli jsme Babylonskou věž, hlásí vědci. A byli v ní…“
„…podle Bible měla být věž zničena anděly na Boží příkaz. Mnozí věří, že byla věž zničena Bohem, ale text nám ve skutečnosti říká, že to byla jiná rasa,…“
https://tn.no­va.cz/clanek/ba­bylonska-vez-existovala-archeologove-maji-nove-dukazy.html

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Daidal

Ty rasisto jeden. ;)
To asi ne, ale třeba v Řecké mytologii je příběh o Faethonovi. Byl synem slunečního boha Hélia, který řídí zlatý sluneční vůz po obloze tažený koňmi. Faethon byl smrtelný, za matku měl smrtelnou ženu. Jednou se vydal svého otce hledat a když ho našel, tak ho poprosil, zda by jeden den nemohl sluneční vůz řídit on. Hélios k tomu po naléhání nakonec svolil a vůz mu svěřil. Když byl Faethón na nebi (zrovna na Afrikou), tak nezvládl otěže, byl mladý a koně ponzali, že je řídí nějaký cizinec, tak zdivočeli. Vůz začal klesat a jak klesal, tak začal prudce spalovat zem pod sebou, ožehl půdu, voda vyschla a zem se proměnila v poušť, někteří lidé zemřeli a ti co přežili byli velice popálení, černo-rudě (a jejihc potomci už měli tmavší pleť). Faethóna zabil Zeus bleskem, když viděl, co se děje a když vyslyšel prosby lidí a Gaii, kteří naříkali z toho žáru.
Tady alespoň vysvětlovali tu příčinu, proč je v Africe na některých místech sucho, pouště bez vody a proč jsou někteří lidé tmavší (čermoši).

kurec

Celkem bych chtěl slyšet příběh o asiatech

annas

To jste v otázce neuvedl, ale o tom, jak vznikly se rasy, se dovíte v odkazech z několika úhlů pohledu, ale je třeba, abyste odkazy rozklikl a podrobné informace si přečetl.

autacek

@annas tazatel se ptal na pohádku jako babylonská věž, vůbec nevím proč do toho tedy taháte opravdovou babylonskou věž, ani kde je ve vaší odpovědi ta pohádka o vzniku ras. Ale co vidím, hlavně že to nevadí vašim věrným. A tneužívat své možnosti upravovat svou odpověď nesčetněkrát, hak jsem si řadě případů všiml, je též pěkně nefér.

annas

autacek

1. babylonská věž není pohádka – takže jsem pohádku neuváděla. Je přece rozdíl mezi pohádkou, pověstí, mýty atd.

2.. Doplnění odpovědi – proč bych vám to vysvětlovala? -Přihlaste se na opravu otázek. Jediná odměna je možnost další opravy. Můžete mě vystřídat.

Nezneužívám toho,, ale reagovala jsem na vás, protože ani tazatel ani vy jste nerozklikli odkazy – reformace – kde jsou úvahy o původu ras uvedené .

jinak z pohledu odborného rovněž v odkazech.

3. Vaše reakce v odpovědí patří do diskuze, takže jste na otázku neodpověděl vůbec.

Proč jste neuvedl, kde je možné najíte pohádku o babylonské věži? Původní – z ústní lidové slovesnosti, nikoliv zpracovanou podle bible.

Cenobita uvedl aspoň pověst, i když má jiný charakter než pohádka.

4. Máte od admina pověření, abyste mně přikazoval, co mám psát,. jak mám odpovídat či které otázky mně „povolíte“, abych vložila?

autacek

@annas hned první bod je otázka k diskusi, vy jste snad do teď vůbec nepochopila, že na babylonskou věž se nikdo neptal.
A na pravdivou připomínku, že své odpovědi nesčetněkrát upravujete oproti jiným uživatelům, kteří si na rozdíl od vás nemohou opravit ani překlepy (aby si nevyčerpali jedinou možnost na případné doplnění dotazu), se jim pak ještě vysmíváte, reagujete zcela nepřiměřeně…

Mimochodem, vaše reakce na moji otátku ohledně označování tříd na ZŠ, dle mého docela zajímavý dotaz, ovšem když jste se odpovědí netrefila, akorát jste uvedla další jízlivou poznámku k mé osobě. Své jedovaté sliny si prosim plivejte na někoho jiného.

anonym

autacek, copak ti to tady smázli? Nesmíš to s tím osočováním moc přehánět. Jedovaté sliny, hmmm, annas narozdíl od tebe vždy slušně. Tak co kdybys drtek přibrzdil? Myslíš, že bys klesl v očích tvých kámošů tady?

autacek

Příspěvek smazán administrátorem.

Daidal

neznám a v řeckých vájích není