MagicProo

Existuje nějaká forma světového vládnutí?

Nejlepší odpověď
Alesh

Ano, vláda elit.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Teorie_elit

Další odpovědi
zjentek

Při kovidu kde se vzalo tu se vyskytlo přehršle odborníků a hovořili a hovořili, jako by je někdo/něco naprogramovalo. Po celé planetě jednotně. Myslím, že šlo o pokusné ovládnutí světa, tedy světové vládnutí. Tentokráte chvilkové, jako taková zkouška na nečisto. Myslím si, ať to bylo co to bylo, že to bylo geniálně zinscenováno od počátku/vzniku (ať už ve Wu Chanu nebo kdekoli jinde) až do úplného konce mnohem lépe, než například smrt Kin Čong-nama a to už je co říci, to si někdo s dějem hodně „vyhrál“, to vám povím přátelé. Zlomte vaz a VĚŘTE. Bude lépe. děkuju.

Filip84

Samozřejmě, vládnou ti, co mají peníze, a čím více jich mají, tím větší mají moc, až tak banální to je. Na to se nemusíš ptát, stačí otevřít oči a dávat se, mírně, „za“. 🙂

da ny

Aby ne, vždyť v tom žijeme..... ;)
viz. Alesh

Elity, pomocné elity (třeba politici), globalizace, války Titánů (ekonomické, v několika vlnách např. USA x Čína = clo, atd. atp. Světové pandemie (AIDS, TBC, COVID), jsou produktem globalizace..
Sociální asymetrie. Ekonomická propast roste nejen ve vztahu bohatých a chudých zemí, ale i uvnitř těchto zemí.
„…. lidé, kteří jsou odsouzeni k více či méně kvalifikované manuální práci z globalizace nemají prakticky nic. Jsou totiž téměř okamžitě nahraditelní levnou pracovní silou v zemích Jihu.“
„Roste ekonomická, ekologická a politická migrace, – v rozvinutých zemích se prohlubují rozdíly mezi nejvyššími a průměrnými příjmy, – zvyšuje se ekonomický a politický vliv TNO, – zhoršuje se životní prostředí….“
https://www.kch­.tul.cz/sedlbau­er/globalizace­.pdf

aliendrone

Jistě. Jsou to MAJITELÉ peněz, tedy ti, kteří peníze „vyrábí“, obhospodařují (určují např. jejich hodnotu) atd. Pozor, nepleť si je s DRŽITELI/UŽI­VATELI peněz jako jsi ty, já, nějaká právnická osoba/firma nebo třeba stát. MY peníze pouze UŽÍVÁME a je fuk, kolik jich máš na kontě/kontech.

V ČR je majitelem peněz (českých korun) ČNB (v zastoupení vyšších globálně ekonomických instancí) – instituce zcela mimo kompetence jakéhokoliv vládního či státního orgánu. Do jejího fungování a činnosti ČR nemůže zasahovat.

ČNB je TAK podivuhodná instituce, že to stojí za samostatné a důkladné pojednání. Každopádně je na OMYLU ten, kdo si myslí, že ČNB „patří nám“ (občanům ČR) nebo je ve „vlastnictví státu“ apod. :)

Pepa25

Ne – a my normální, kteříé nevěříme na konspirace, vůbec nechápeme, proč vůbec někdo takto uvažuje. Politika (nebo vládnutí) se samozřejmě řídí určitými pravidly, ale není to tak, že někdo tajemný v pozadí to řídí. To je jen kosnpirace …

Zdroj: https://ratio­nalwiki.org/wi­ki/One_world_go­vernment

Lgee

Pepa25– lidé ovládající a manipulující svět jsou (dvě rodiny) avšak i když sem relativně paranoidní, nevěřím na možnost ovládat CELÝ SVĚT, tolik států nemůže být nikdo schopen ovládat tak aby se mu vždy podařilo prosadit vše co chce.

Pepa25

Jaké dvě rodiny proboha?

aliendrone

Pepa25 na „konspirace NEVĚŘÍ“. ;) :D :D

Zajímal by mne modus operandi toho „nevěření“. Dokud je něco označováno jako „konspirace“, potud ještě rozumím. CO ale až se to po čase ukáže, že „konspirace“ je faktem, tedy pravdivá realita (nemusím snad vypisovat sáhodlouhé seznamy kdysi „konspirací“, které se posléze ukázaly jako ZCELA PRAVDIVÉ)? Ani PAK nebude Pepa25 věřit? A pokud BUDE, tak proč jim nevěřil HNED? Je snad pro Pepu25 VŠECHNO „konspirace“, dokud se neukáže, že je to jinak? Tedy Pepa25 a priori NEVĚŘÍ pravdě, dokud mu nějaká „vyšší, moudřejší instance“ (než je on sám) nepotvrdí" že to, co BYLO „konspirací“ JIŽ NENÍ „konspirací“? A KDO je pro něj ta „vyšší, moudřejší instance“? Je to ČT? Nebo „nezávislé soudnictví“? Případně oběžník s direktivou od nadřízených? ;) :D :D

Tohle by mě VÁŽNĚ zajímalo. :)

Pepa25

Pro vysvělení konspirací doporučuju právě ten web Rationalwiki, na které jsem dal odkaz. Pokud vás to VÁŽNĚ zajímá s umíte aspoň trochu anglicky, zkuste tam strávit pár minut (přes linky se dají číst další a další témata). Neuvěřitelně vám to rozšíří obzory.

aliendrone

Pepa25>>> Díky za nic, naprosté vyhnutí se odpovědi na přímý dotaz je jaxi již tradiční, že? Odkaz na rationalwiki je pro mne prakticky bezcenný, nediskutujeme o tom „jak si to lidé představují“. Tímhle jsem se zabýval už před lety, krok stranou.

Stručně se tedy zeptám jinak – EXISTUJÍ či NEEXISTUJÍ jisté nedotknutelné elity, v jejichž moci je ustanovovat/lik­vidovat vlády, režimy? Elity, kterým je JEDNO, KDO a JAK vládne, jestli „diktátor Hitler“ nebo „demokrat Churchill“? Tedy – pokud to není „diktátor Stalin“, protože TEN již ohrožoval jejich systém/je samotné, celou jejich elitní existenci. Nezvratné důkazy pro existenci takových elit PŘIROZENĚ NEJSOU (jak by mohly, jedině že by samy vystoupily a přiznaly, což je v absolutním rozporu s jejich existencí), ale mne zajímá Váš názor. Vždyť nepotřebuji důkaz k tomu, abych při pohledu na oblohu tipl, že „určitě bude pršet“, pokud vidím indicie (a to dostatek) k něčemu takovému. Tak jak to je? ;) :)