Katusa

Existuje něco jako alergie na bolest?

Nejlepší odpověď
Toruk

Tak to nevím. Ale existují karatisté, nebo nauka o karate, která učí bolest transformovat do potěšení. A pak jsou jogíni, kteří v okamžiku pociťování bolesti dokáží oddělit vědomí od těla- uvědomují si, že jejich tělo pociťuje bolest, ale oni v tu chvíli psychicky nestrádají, protože nejsou tělem.

Další odpovědi
Terryle

Myslím, že teoreticky by to šlo – při pocitu bolesti se vyplavujou různý hormony (určitě stresový, nebo naopak nějaký „oblbováky“ – záchranná reakce těla). A na hormony mít alergii asi lze. Takže já bych tomu i věřila…

Ella

na všechno existuje alergie a pokud ne, tak to někdo brzy vymyslí…

tazatelka

Těžko, bolest je zcela přirozená reakce organismu, upozorňující, že něco není vpořádku.