Existuje, nebo spíše dává smysl slovní spojení ZOUFALÝ SEN?

V češtině jsme k sobě spojovali podstatná a přídavná jména a nevím, jestli je to spojeno dobře:-) .

Nejlepší odpověď
annas

Mluvnicky ano, ale významově jde o hovorovou češtinu. Záleží, jak bude vyučující posuzovat.

zoufalý sen = velmi nepříjemný, hrozný.
Vy jste byla zoufalá ze sna, který se vám zdál.

Okopírovala jsem významy ze Slovniku současné češtiny
http://www.nechy­bujte.cz/Home/Show­View?view=ssc&set=_­ssc&opti=iU&da­ta=zoufal%C3%BD

1. který si zoufá, zoufal
zoufalý bezmocí/strachem
být zoufalý z politické situace/nad ztrátou syna

2. vyjadřující stav bez naděje, svědčící o něm, vzbuzující jej; beznadějný
zoufalý pláč/výkřik/pohled
zoufalý čin/pokus/útěk
zoufalé odhodlání
zoufalá snaha/víra/prosba
zoufalý stav
zoufalá situace

3 (hovor. expr.)
neobyčejně a zpravidla velmi nepříjemně velký nebo malý
zoufalý nesmysl hrozný
zoufalé mzdy nepatrné

Další odpovědi
anonym

Annas ti to hezky zdůvodnila a každopádně si myslím, že i ty cítíš, že je to dost krkolomné spojení. Lépe by mi zněl „sen plný zoufalství“.
Zoufalý by mohl být člověk, čin, situace. Sen by mohl být smutný, chmurný, děsivý, snesl by se i tíživý. Jednoduše řečeno tohle spojení člověka nutí přemýšlet „co tím chtěl básník vlastně říci“.