Michal Kole

Existuje nádobí, na kterém lze vařit na litinovém elektrickém vařiči, sklokeramice, plyn, mikrovlnná trouba?

Doplňuji:
Tak to jsem někde ☹

Když mám 2 litry polévky v kovovém hrnci tak nechci zbytečně ohříval 2 litry polévky na vařiči a taky nechci zbytečně špinit talíř a pak ho mejt.

Mikrovlnka ohřívá stejně rychle a s menší spotřebou proudu bez ohledu na objem

Nejlepší odpověď
www

Neznám nádobí, ve kterém by se dalo vařit na všechny uvedené technologie. Podle mne takové neexistuje. 😉

Další odpovědi
elektrikář

Z varného skla jsou zapékací misky a pekáče. na plynu pod nimi musíš mít mřížku aby plamen nešel přímo na sklo.Já většinou polévku vařím na el. vařiči a v mikrovlnce ohřívám jen jednotlivé porce. Každý materiál má své klady a možnosti univerzál není.

Jsemtady

Myslim si ze ne, na plyn potrebujes neco opravdu zelezneho, je to primej ohen, kdezto do mikrovlnky zelezo nesmi. Leda nejaka slitina jako karbon, nebo neco takoveho by mohlo fungovat, sle to se nevyrabi. Mno ale kdyz vezmes ze mikrovlnka je jen na ohrivani a ne na vareni, tak na zbytek ti staci obycejne hrnce a do mikrovlnky se ti stejne vejde sotva talir.
Doplňuji:
Ohrat to na plynu je rychlejsi a levnejsi. A da se to pri tom michat. Do te mikrovlnky si ale fakt muzes dat jen talir z ktereho to budes jist, jinak bys to nemusel ohrivat. Muze to byt i vetsi miska nez jen talir, ja mam takovou dvouporcovou ve ktere si to ohreju.

cochee

Šlo by to ve skle – ale z varného skla se akorát dají sehnat konvice na čaj a ty stejně na sobě mívají kov (například objímku na upevnění ucha), takže je do MT nemůžem dát.
Doplňuji:
A ty by sis ohřál celé dva litry a pak bys to jedl z toho hrnce? Normálně to dělám tak, že si z hrnce naberu studenou polívku na talíř a na něm to ohřeju v MT, naběračku klidně pak i nechám v hrnci. Takže po jídle myju jen ten talíř.

Mc Merkurion

jsou skleněné varné misky pouze ze skla,jdou do všeho,akorát na plynu je budeš mít očouzený