Avatar uživatele
dust8

Existuje materiál jako „skla“ skleníku, jenž vydrží jakkékoliv kroupy a zároveň splní funkci skleníku?

Doplňuji: Kroupy větší alias něco jako spadlo v roce 1997 nebo tak nějak. Rozbilo to většinu skleníků.

Upravil/a: dust8

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1593 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Např. britský komůrkový polykarbonát MARLON LONGLIFE tloušťce 4 mm poskutuje záruku 10 let na nerozbitnost krupobitím. https://www.vercajk-pardubice.cz/skle­nik-LANITPLAST-KYKLOP-3-x-4-m-PC-4-mm-d26363.htm

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

Podle mého názoru splní tuto podmínku drátěné sklo. Při nárazu mohutných krup se nanejvýš zvlní, ale zůstane vcelku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Jakékoli kroupy je hodně široký pojem, ale vzdorovat i těm abnormálním bude s přehledem drátosklo >> https://www.go­ogle.com/sear­ch?rlz=1C1AOHY_csCZ838CZ­838&ei=9SAKXvDjFY­fewAKXnZXACg&q=dr%C3%A1­tosklo&oq=dr%C3­%A1tosklo&gs_l=psy-ab.3..0l10.7553­.11853..12375­...2.2..0.137­.1517.5j9....­..0....1..gws-wiz.......0i71j0i22i3­0j0i67.mfgsWzs2L2k­&ved=0ahUKEwiw­sp_r4N3mAhUHL1AK­HZdOBagQ4dUDCAs&u­act=5

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Tak jestli kroupu, jako autobus, to teda nevím… Aneb… definuj „jakékoli“.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

To drátosklo: no nevím. Podle mně se sklo roztříská, jen dál bude držet pohromadě. To myslím není přesně to co chceme…

před 1593 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Zkoušel jsi někdy roztřískat kladivem drátosklo? Kdysi jsem likvidoval starou prosklenou verandu, spíše šlo o celoskleněný balkón který sloužil jako zimní zahrada, takže já měl tu čest. Ale zde šlo o starý, poctivý produkt, nevím co si pod pojmem drátosklo představujete dnes, ovšem já mluvím o DRÁTOSKLE, které rozhodně nerozbije kroupa velikosti golfmíčku… no… možná… v některých místech vyjímečně!

před 1592 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek