dust8

Existuje materiál jako „skla“ skleníku, jenž vydrží jakkékoliv kroupy a zároveň splní funkci skleníku?

Doplňuji: Kroupy větší alias něco jako spadlo v roce 1997 nebo tak nějak. Rozbilo to většinu skleníků.

Nejlepší odpověď
Kepler

Např. britský komůrkový polykarbonát MARLON LONGLIFE tloušťce 4 mm poskutuje záruku 10 let na nerozbitnost krupobitím. https://www.vercajk-pardubice.cz/skle­nik-LANITPLAST-KYKLOP-3-x-4-m-PC-4-mm-d26363.htm

Další odpovědi
Ametyst

Podle mého názoru splní tuto podmínku drátěné sklo. Při nárazu mohutných krup se nanejvýš zvlní, ale zůstane vcelku.

zjentek

Jakékoli kroupy je hodně široký pojem, ale vzdorovat i těm abnormálním bude s přehledem drátosklo >> https://www.go­ogle.com/sear­ch?rlz=1C1AOHY_csCZ838CZ­838&ei=9SAKXvDjFY­fewAKXnZXACg&q=dr%C3%A1­tosklo&oq=dr%C3­%A1tosklo&gs_l=psy-ab.3..0l10.7553­.11853..12375­...2.2..0.137­.1517.5j9....­..0....1..gws-wiz.......0i71j0i22i3­0j0i67.mfgsWzs2L2k­&ved=0ahUKEwiw­sp_r4N3mAhUHL1AK­HZdOBagQ4dUDCAs&u­act=5

Edison

Tak jestli kroupu, jako autobus, to teda nevím… Aneb… definuj „jakékoli“.

Dochy

To drátosklo: no nevím. Podle mně se sklo roztříská, jen dál bude držet pohromadě. To myslím není přesně to co chceme…

zjentek

Zkoušel jsi někdy roztřískat kladivem drátosklo? Kdysi jsem likvidoval starou prosklenou verandu, spíše šlo o celoskleněný balkón který sloužil jako zimní zahrada, takže já měl tu čest. Ale zde šlo o starý, poctivý produkt, nevím co si pod pojmem drátosklo představujete dnes, ovšem já mluvím o DRÁTOSKLE, které rozhodně nerozbije kroupa velikosti golfmíčku… no… možná… v některých místech vyjímečně!