Existuje-li moucha „masařka“, je i moucha „zelinářka“ ?!

Nejlepší odpověď
dnb

A co ovocnářka?

Další odpovědi
dědapetr

mouchovití
http://www.bi­olib.cz/cz/ta­xon/id17440/pos0,200/

anonym

Někdy máš nápady jako malej kluk.
Doplňuji:
Ještě sem vlož,kde sehnat mastnej šampon a bude to ok…

anonym

Obživa

U celého řádu lze těžko hovořit o konkrétním způsobu obživy, protože je zde mnoho specialistů na jeden, často i lokálně, zvláštní druh potravy. Obecně lze říci, že pro dospělce je nejobvyklejší potravou nektar, mnoho druhů je ale masožravých. Všeobecně rozšířenou představou je, že se samičky některých čeledí (komárovití, ovádovití) živí krví, tato představa je nepřesná. Samičky potřebují krev, aby získaly bílkoviny pro vyvíjející se vajíčka, v ostatních případech se také živí nektarem a pylem.
Ještě složitější je situace u larev, jejichž rozmezí potravy je téměř neomezené.

marci1

Není. Mouchy se nejraději vyvíjí v mase. 🙂