Samuelk9

Existuje lék proti zvracení který neutlumuje?

Zdravím existuje nejaky lek proti nevolnosti a zvraceni něco na styl kynedrilu ale takový který neuspává nebo netlumí.Spíše neutralni nebo povzbuzujici.Předem děkuji za každou radu

Odpovědi
Filip84

Kinedryl tbl. obd. je jiné antiemetikum, a jako všecka antiemetika funguje na basis blokování mozkových center odpovědných za nauzeu a emesis, tj. nevolnost a zvracení.

Z principu fungování antiemetik, tedy, poněkud vyplývá, že více, či méně, „utlumují“ všecky. Jak bys si to jinak představovala?

Nakolik utlumují: poraď se se svým lékárníkem.

marci1

Lék asi ne. Jinak je nejúčinnější proti kinetóze zázvor. Používej ho ve formě prášku, který se prodává v kapslích. Před cestou je vhodné užít 2 nebo 3 kapsle a pak během cesty každé 2 hodiny. 🙂

da ny

LÉKY jsou nejčastěji, na lékařský předpis.
Zkuste zadat do vyhledávače „emetika“ a hledejte účinky, v příbalových letácích. Poptejte se v lékárnách, hlavně, pokud jde o volný prodej. Neuvádíte, zda má přípravek posloužit na cestách, nebo k jinému účelu. Někomu fungují dobře homeopatika.
U některých vyšetření, kde hrozí nevolnost, si lze vyžádat injekci, tabletu. Lékař by měl vědět, zda má tlumivé účinky. Většina podobných přípravků má. Snad jen homeopatika ne (dcera neměla).