Avatar uživatele
barunka4202

Existuje ještě pomazánkové máslo, nebo ne?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3697 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

13.2.2014 bylo vyrobeno „poslední“ s tímto názvem. Nyní se jmenuje „pomazánkové tradiční“. ☹
http://www.ces­katelevize.cz/ct24/e­konomika/262554-z-vyrobni-linky-sjelo-posledni-pomazankove-maslo/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jikra

Ano, existuje, ale pod různými názvy.
Poznámka: A zaplať panbůh, že se tato hmota která vzdáleně připomíná máslo, naštěstí už jmenuje jinak. Protože pravé máslo má a musí mít úplně jiné parametry a chuť než tohle mazadlo. A kdo ochutnal a nepoznal rozdíl, tak toho je mi líto!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hamon

Ano, ale podle EU už se nesmí mít ve jménu máslo. Co jsme chtěli, to máme.
Doplňuji:
Jikra: jenže nejde o to, jaké slovo má v názvu každý ví, CO to je, neznám nikoho, kdo by si to koupil v domnění, že jde o klasické máslo. Tatranky se také nevyrábí ze šutrů nebo aut a v drogerii by ses po heroinu ptal marně.

Upravil/a: Hamon

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Hamon

V doplnění mi vypadla čárka.

před 3696 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Jikra: mi osobně teda pomazánkové máslo nepřipomíná máslo ani vzdáleným omylem. Jde tu spíše o tradici a o to, že ho všichni Češi znají a nikdo si ho s „normálním“ máslem nesplete. A cizinci ať si políbí zadek. Nejhorší je na tom to, že to zadrbali ti naši €darmožrouti, které v Bruselu velmi výživně platíme (za prd) a oni nejsou schopni vyjednat ani výjimku na takovou pitomost.

před 3696 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek