barunka4202

Existuje ještě pomazánkové máslo, nebo ne?

Nejlepší odpověď
marci1

13.2.2014 bylo vyrobeno „poslední“ s tímto názvem. Nyní se jmenuje „pomazánkové tradiční“. ☹
http://www.ces­katelevize.cz/ct24/e­konomika/262554-z-vyrobni-linky-sjelo-posledni-pomazankove-maslo/

Další odpovědi
Jikra

Ano, existuje, ale pod různými názvy.
Poznámka: A zaplať panbůh, že se tato hmota která vzdáleně připomíná máslo, naštěstí už jmenuje jinak. Protože pravé máslo má a musí mít úplně jiné parametry a chuť než tohle mazadlo. A kdo ochutnal a nepoznal rozdíl, tak toho je mi líto!

Hamon

Ano, ale podle EU už se nesmí mít ve jménu máslo. Co jsme chtěli, to máme.
Doplňuji:
Jikra: jenže nejde o to, jaké slovo má v názvu každý ví, CO to je, neznám nikoho, kdo by si to koupil v domnění, že jde o klasické máslo. Tatranky se také nevyrábí ze šutrů nebo aut a v drogerii by ses po heroinu ptal marně.

Hamon

V doplnění mi vypadla čárka.

cochee

Jikra: mi osobně teda pomazánkové máslo nepřipomíná máslo ani vzdáleným omylem. Jde tu spíše o tradici a o to, že ho všichni Češi znají a nikdo si ho s „normálním“ máslem nesplete. A cizinci ať si políbí zadek. Nejhorší je na tom to, že to zadrbali ti naši €darmožrouti, které v Bruselu velmi výživně platíme (za prd) a oni nejsou schopni vyjednat ani výjimku na takovou pitomost.