FreddieR

Existuje databáze dobrých/špatných/o­travných sousedů?

Dobrý den,

existuje nějaká databáze, kde člověk může vložit, případně vyhledat jméno dobrého/špatné­ho/otravého souseda? Existuje stránka, kde si můžeme vyhledat číslo a její charakteristiku (vyhledatcislo.cz). Je tu dokonce stránka, kde si můžeme ověřit živnostníka, případně zákazníka (creditcheck.cz). Existuje něco takového na sousedy?

Děkuji

zdroj obrázku: Pixabay.com – RobinHiggins

Odpovědi
Edison

V EU určitě ne. Možná v USA. Ono by to zřejmě dost dobře narušovalo právo na soukromí, ochranu osobních údajů a podobně.

ivzez

Podle mne neexistuje nikde,
protože nikdo nemá právo zveřejňovat něčí údaje
bez souhlasu dotyčných.

anonym

Databáze není, ale existují udavači, těch se zeptej. Pár jich ti tu už odpovědělo.

mosoj

A ty se počítáš do které skupiny ?

zjentek

A gdo by do takový databáze zadával údaje? Otravný soused?

Kdyby do takový databanky „svou pravdu“ zadávala řekněme taková má předchozí přítelkyně, činné orgány by všechny její sousedy nejspíš vazebně stíhaly a ona by na ulici zůstala úplně sama. Tedy aspoň do doby, než by na světlůo světa prosákla spravedlnost a jí by následně pro křivá obvinění po právu zavřeli, ať/až zčerná.