Avatar uživatele
anonymm

Exekuce nemovitosti v případě dvou vlastníků?

Jak je to v případě, že dva lidé vlastní dům a na jednoho je uvalena exekuce? Vztah těch dvou lidí je za a) známý … b) otec a syn (v případě že je exekuce na otce). a ještě další otázka: V případě, že vlastním(sám) nemovitost, ve které mám nastěhovaný známý lidi, ale je na ně uvalena exekuce na majetek, kterej je v domě, musím tam exekutory pustit? mají oprávnění vniknout do domu, který patří jiné osobě než na kterou je exekuce uvalena?
Doplňuji:
To mě tak napadla ještě jedna otázka a snad i zajímavé řešení pokud jde např o příbuzenský vztah – lze vypsat fakturu na věci a majetek někomu jinému a tím se zbavit odpovědnosti? :) myslím, že tohle možné je (ikdyž pak vznikají další věci jako daně z příjmu, ale rozhodně to může lecos zachránit). Stále však potřebuji odpověď na ty vztahy mezi osobami a několika vlastníky u nemovitosti. Předem děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? chudst, anonym před 4704 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Ja vim akorad odpoved na posledni otazku. Je to tak , ze clovek , kteremu hrozi exekuce bude nakonec vyhledan tam kde bydli , ne tam kde ma trvale bydliste . Exekutori se tam vyptavaji po sousedech , na poste , urade … jestli tam ten clovek bydli a pustit ho musite. -iv-
Doplňuji:
Ne , nemuzete nic na nikoho prepsat … tedy muzete , ale pak by vas stejne vyrozumeli , ze to bylo UCELOVE. To by kazdy , na koho je neco napsane prepisovala aprepisoval … neuznaji prepsavani majitku , kdyz uz jste byl vyrozumnen o dluzich. ostatni – jdete k pravnikovi a vse po pravde reknete .. on poradi , ale zaplaceni dluhu se nevyhnete , jen vam umozni splatkovy kalendar.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
chudst

Co ted napisi bude z toho, co si pamatuju z jedne ‚diskuze‘ – nevim, zda-li to bylo na Odpovedich nebo na Novinkach. Nejsem pravnik, proto opet jen uvaha z toho, co jsem kdy slysel:

Prekvapilo me, ze kdyz u sebe ubytujete osobu, na kterou je uvalena exekuce, mohou do bytu vniknout – a zacit i zabavovat. Jedine, co proti tomu muzete udelat je, pokud to jsou vase veci, ze jim musite ukazat bud uctenku – nebo to resit pres soudy, kde to opet musite dokazovat uctenkou (coz, rekneme si – kdo z nas ma od vseho ucty).

Jaky je vztah otec-znamy nebo otec-syn nevim, nicmene predpokladam, ze dum se deli na polovinu, ale v zarizeni v domacnosti jim nic nebrani to zabavovat (nema-li k dane veci ucet na synovo jmeno).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gnosis

takze exekutora musim pustit dovnitr, i kdyz se splete a muze mi legalne vzit vsechny me veci pokud mu od nich neukazu faktury a pianko odejit? a to jako zijeme kde? myslim, ze mym dalsim cilem bude zbrojni prukaz.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek