anonymm

Exekuce nemovitosti v případě dvou vlastníků?

Jak je to v případě, že dva lidé vlastní dům a na jednoho je uvalena exekuce? Vztah těch dvou lidí je za a) známý … b) otec a syn (v případě že je exekuce na otce). a ještě další otázka: V případě, že vlastním(sám) nemovitost, ve které mám nastěhovaný známý lidi, ale je na ně uvalena exekuce na majetek, kterej je v domě, musím tam exekutory pustit? mají oprávnění vniknout do domu, který patří jiné osobě než na kterou je exekuce uvalena?
Doplňuji:
To mě tak napadla ještě jedna otázka a snad i zajímavé řešení pokud jde např o příbuzenský vztah – lze vypsat fakturu na věci a majetek někomu jinému a tím se zbavit odpovědnosti? :) myslím, že tohle možné je (ikdyž pak vznikají další věci jako daně z příjmu, ale rozhodně to může lecos zachránit). Stále však potřebuji odpověď na ty vztahy mezi osobami a několika vlastníky u nemovitosti. Předem děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Ja vim akorad odpoved na posledni otazku. Je to tak , ze clovek , kteremu hrozi exekuce bude nakonec vyhledan tam kde bydli , ne tam kde ma trvale bydliste . Exekutori se tam vyptavaji po sousedech , na poste , urade … jestli tam ten clovek bydli a pustit ho musite. -iv-
Doplňuji:
Ne , nemuzete nic na nikoho prepsat … tedy muzete , ale pak by vas stejne vyrozumeli , ze to bylo UCELOVE. To by kazdy , na koho je neco napsane prepisovala aprepisoval … neuznaji prepsavani majitku , kdyz uz jste byl vyrozumnen o dluzich. ostatni – jdete k pravnikovi a vse po pravde reknete .. on poradi , ale zaplaceni dluhu se nevyhnete , jen vam umozni splatkovy kalendar.

Další odpovědi
chudst

Co ted napisi bude z toho, co si pamatuju z jedne ‚diskuze‘ – nevim, zda-li to bylo na Odpovedich nebo na Novinkach. Nejsem pravnik, proto opet jen uvaha z toho, co jsem kdy slysel:

Prekvapilo me, ze kdyz u sebe ubytujete osobu, na kterou je uvalena exekuce, mohou do bytu vniknout – a zacit i zabavovat. Jedine, co proti tomu muzete udelat je, pokud to jsou vase veci, ze jim musite ukazat bud uctenku – nebo to resit pres soudy, kde to opet musite dokazovat uctenkou (coz, rekneme si – kdo z nas ma od vseho ucty).

Jaky je vztah otec-znamy nebo otec-syn nevim, nicmene predpokladam, ze dum se deli na polovinu, ale v zarizeni v domacnosti jim nic nebrani to zabavovat (nema-li k dane veci ucet na synovo jmeno).

gnosis

takze exekutora musim pustit dovnitr, i kdyz se splete a muze mi legalne vzit vsechny me veci pokud mu od nich neukazu faktury a pianko odejit? a to jako zijeme kde? myslim, ze mym dalsim cilem bude zbrojni prukaz.