rebel69

Exekuce, co s tím?

zdravim,,potrebuji poradit,.trvalej pobyt mam na mestskym urade,.nemam skoro nic,,akorat mam exekuci,,ziji z pritelkyni uz skoro 2-roky,.mam strach aby nevlitli do bytu a nesebrali veci pritelkyne,,moje tam neni nic,.jde to nejak a nekde sepsat ze vse co tam je,,je pouze pritelkyne???a muzou me najit kdyz tam nejsem hlasenej?trval­.bydlisko mam asi 200km dal na Mest.urade.Dalsi otazka,,je me 40-let,mam plnej inv.duchod,,mizou me ho vzit?nebo strhavat na poplatky,,posila meho čssz-praha,,na učet,.dekuji ale napište fakt kdo tomu rozumi,.ja kuli tomu nespim,,dekuji,.

Nejlepší odpověď
standa

Na tuto otázku jsem obšírně odpověděl na jiném místě – viz zdroj

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kam-mam-jit-aby-pritelkyne-napsala-ze-vse-co-je-v-byte-je-jeji

Další odpovědi
iwetax

Jsem zvědavá jak ostatní odpovědí, taky mě to zajímá.
Vím , ale , že exekutor smí jít všude tam kde si myslí , že se vyskytují věci dlužníka , takže i k vaší přítelkyni.
Já bych radila, ať se odstěhujete od ní a spíte třeba na ubytovně, tak jí ochráníte před svímy problémy.
Na důchod vám sáhnot smí, proto i invalidní důchoci dostávají půjčky.

ssilvik

bohužel ani ta ubytovna by nepomohla. Stačí se párkrát vyskytnout v bytě přítelkyně, stačí aby sousedi řekli, že Vás tam vídali a v tu chvíli může přijít exekutor a zabavit vše na co v tu danou chvíli pohlédne jeho oko. Nepomůže ani když by měla přítelkyně doklad o koupi byť psaný na její jméno. (v pozdějším řízení je možno doložit vlastnictví a věci by měly být vráceny majiteli – Vaší přítelkyni, nicméně často je praxe taková, že na takové řízení čekáte klidně i přes rok a na vydání věcí kdo ví)
na důchod Vám také sahnout mohou, jelikož je to Váš prokazatelný příjem akorát jsou povinni nechat nějaké životní minimum.

panenka

pokud má vaše přítelkyně od toho doklady můžete být v klidu pokud ale nemá musí si je sehnat nebo jí neuvěří že je to jen její a zeberou jí tam něco.pokud jste v takovéto situaci skuste se s exekutorem domluvit třeba na splátkách které musíte ale dodržovat.exekutoři si vás najdou všude a co se týče vašeho důchodu celý vám ho vzít nemůžou musí vám životní minimum nechat