Nik12161993

Vyzná se zde nědko v Excelu/OpenOffice Calc a poradí s překopírováním tabulky?

Vyzná se tu někdo v excelu/openoffice calc ? potřeboval bych v oppen office calc překopírovat hotovou tabulku, do nového calc dokumentu, jenže když tabulku ve starém dokumentu označím, a překopíruji ho do nového, vždy se mi v novém překopírovaném dokumentu,pokud něco do buňky napíšu zobrazí toto
jde nějak udělat aby mi to tam nelezlo ? aby se to zrkátka tvářilo jako v základu, jako bych tu tabulku vytvořil sám.

Původní neotázka
Excel překopírovánís překopírováním

Odpovědi
mosoj

Naformátovat buňky v nové tabulce stejně jako jsou ve staré.

Lépe : při kopírování a následném vložení volit – vložit jinak – vložit vše!!

ivzez

S tím se u některých rozsáhlejších tabulek setkávám také.

Někdy pomůže vybrat tabulku myší a zkopírovat ji do nového dokumentu,
někdy to nestačí. Nepodařilo se mi vysledovat, čím to je, kdy se tabulka
takto rozdělí, nepřišla jsem ani na to, jak tomu předejít, nebo jak to spolehlivě
(míním vždy, ve všech případech) odstranit.

Mosojův postup někdy funguje, jindy ne.

Mohl byste prosím, až/jestli na něco spolehlivého
přijdete, napsat postup?

Mc Merkurion

… jestli chceš celou tabulku, nejjednodušší je označit celou stránku (čtverec nad 1 vedle A), zvolit kopírovat, otevřít nový dokument(sešit) a vložit (opět označit celou stránku) … udělal jsi chybu, že jsi dal vložit jako tabulku (pravděpodobně) …
… postup: označit celou stránku – na kartě „upravit“ vybrat kopírovat (lze také klik pravou myší) – na kartě soubor otevřít „nový“ – „sešit“ (to je důležitý, sešit je calc) – a na kartě „upravit“ vybrat vložit (nebo opět klik pravou myší) …
… „vybrat vše“ jak píše mosoj, nabídka při volbě „vložit jinak“ …
… při kopírování jen tabulky, se zachová řádkování a šířka sloupce nového dokumentu …