PO

Economy/compact car

Chceme si pujcit v zahranici auto a v nabidce jsou economy car a compact car. Jaky je v nich rozdil?

Odpovědi
Lencis

Velmi jednoduše a laicky řečeno:

  • Economy je malý vůz, kde nejdůležitější složku hraje spotřeba. Je tedy vhodné pro popojíždění na výlety pro jednu či dvě osoby.
  • Compact je větší, někdy nazývaný rodinný vůz. Ale není to zas takové to obr auto, zkrátka něco mezi. Je vhodné pro cestování s dětmi, pokud potřebujete převážet i všechna zavazadla apod.

Dandi

Přesně jak píše Lencis. Hlavně také záleží na tom, kde si auto budete půjčovat. Například v německu se jako Eco Cars berou především Smarty, ovšem než auto je to spíše nákupní taška. Ve španělsku je zase nejmenším autem možná tak Opel Corsa…V americe předpokládám, že bude nejmenší možná tak něco velikosti naši Fábie…jiný kraj, jiný mrav a jiné ceny =)

alenka901

economy-usporný tip auta
compact-prostorný

Attack-design

economy – úsporný vůz, compact – vůz vetší, např. rodinný se vším a menší úsporou