hanicka.k.cb

E476 – Polyglycerolpo­lyricinoleát – z čeho se to vlastně vyrábí?

Google i našel toto: „Připravují se esterifikací polyglycerolu kyselinou ricinolejovou. Průmyslově se vyrábí z přirozených mastných kyselin a glycerínu.“ ale z toho nejsem o nic chytřejší :D
Kdo se v tom vyznáte, prosím napište z jakého produktu (látky) se tohle éčko vyrábí, díky moc :)
Doplňuji:
Emfej: děkuji za odpověď. Potom ale nechápu, proč je označováno „živočišného původu“. Nevíte někdo?

Odpovědi
Emefej

E476 se obvykle vyrábí ze sojového nebo ricinového oleje.
Doplňuji:
Může se vyrábět i z glycerínu a ten je živočišného původu.