Franta Jetel

Co se stane, když se spojí dva nejsilnější city (láska x nenávist) a začneme někoho milovat, ale zároveň nenávidět?

Co se stane, když se tyto city spojí, začneme někoho milovat, ale zároveň nenávidět… ?
Co se v tu danou chvíli odehrává v hlavě tomu dotyčnému… ?
Jak můžeme pojmenovat lásku spojenou s nenávistí… ?
Jak se možné, když člověk někoho nadevšechno miluje, jak ho může nenávidět… ?

Nejlepší odpověď
annas

Co se odehrává v mysli jedinců, těžko říct. Každý je jiný, více či méně emotivní, samostatný. Často také vše záleží na věku, zdravotním stavu, zaměstnání, dětech, toleranci…

Láska i nenávist, někdy spíš lhostejnost, se často zabydlí vedle sebe. Možná je to dané nedůvěrou v sebe sama. Možná se to odvíjí od dětství, ze vztahu k rodičům, přísné výchově, apod. Tedy sebepodceňování, neschopnost rozhodnout se správně – zůstat, nebo odejít ?

To, co v počátcích vztahu se dá považovat třeba za roztomilost , po letech dráždí, vytáčí a nervuje. Třeba jzavazování bot, způsob jídla, pití, nepořádnost atd.

Někdy se dají nesnáze překonat, jistým způsobem vyvolají odlonost, ale když se napětí zvyšuje, je to cesta do pekel, zvláště když se vytráci i vzájenná důvěra, možnost spolehnout se jeden na druhého.

Je to individuální,, každý má jinak nastavené hranice toho, co je ochotný snášet. Až jednou, když se trápení promítají do duševního zdraví, partnerství přestává být útočištěm, zázemím a jistotou, nastane zlom. Láska uvadne, objeví se lhostejnost, která u mnohých přeroste v nenávist. … Takže láska s nenávistí se dlouho nemůže "kamarádit

Další odpovědi
štamgast

To je ale hovadina!

zjentek

nestane se nic, popisuješ tady život ..leda bys někoho od nervů zabil, to by bylo něco jinýho ..ale pokud nechceš nakonec bejt na světě sám, tak se drž hesla „trp a nech žít“ ;q