Avatar uživatele
brekekegege

Jak řešit dupání sousedů odvedle (novostavba)?

Zdravím, neřešili jste někdy sousedy, co dupají vedle vás? V novostavbě typu monolitický skelet (největší zlo). Bohužel slyším každý jejich krok. Naštěstí chodí do práce a chodí spát brzy, ale ve dne se nedá na nic soustředit, koukat na televizi, stydím se kohokoliv pozvat (chodí bouhžel hodně). Je možné vůbec toto nějak odhlučnit? Děkuji.

Zajímavá 0 před 1189 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Že bych někdy za svůj poměrně dlouhý život slyšel dupání odvedle jsem ještě nezažil. A to jsem bydlel na opravdu hodně adresách. Ve stavbách o více bytech a místnostech se zdroj hluku odhaduje dost špatně, s jedinou výjimkou – podlahou bytu nad vámi. Účinně odhlučnit v podstatě nelze – hluk se šíří zdmi, resp. konstrukcí stavby.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
brekekegege

Kepler: Zřejmě jste nebydlel ve zpackané novostavbě. Tady se zvuky šíří různě, jen ne tak, jak by člověk čekal. Zlaté panelové domy. Bohužel koupeno s dlouhou hypotékou a dupání mě přivádí k šílenství, zejména teď v zimě. V létě budu bydlet na chatě. Že je to odvedle jsem si na 100% jistý, navíc nade mnou nikdo nebydlí. Je to opravdu dunění, jako by někdo dupal přímo vedle vás. Zřejmě dělníci nedodrželi dilatační mezeru mezi povrchem podlahy a stěny. Rád bych slyšel někoho, kdo měl stejný problém a jak ho řešil :(

před 1189 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Tak to bude asi zpackaný projekt. Pak už jen zbývá jen reklamace stavby u zhotovitele poté, co na to řekne odborník. Toto jsem fakt ještě nezažil, ani od nikoho neslyšel.

před 1189 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek