brekekegege

Jak řešit dupání sousedů odvedle (novostavba)?

Zdravím, neřešili jste někdy sousedy, co dupají vedle vás? V novostavbě typu monolitický skelet (největší zlo). Bohužel slyším každý jejich krok. Naštěstí chodí do práce a chodí spát brzy, ale ve dne se nedá na nic soustředit, koukat na televizi, stydím se kohokoliv pozvat (chodí bouhžel hodně). Je možné vůbec toto nějak odhlučnit? Děkuji.

Odpovědi
Kepler

Že bych někdy za svůj poměrně dlouhý život slyšel dupání odvedle jsem ještě nezažil. A to jsem bydlel na opravdu hodně adresách. Ve stavbách o více bytech a místnostech se zdroj hluku odhaduje dost špatně, s jedinou výjimkou – podlahou bytu nad vámi. Účinně odhlučnit v podstatě nelze – hluk se šíří zdmi, resp. konstrukcí stavby.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

brekekegege

Kepler: Zřejmě jste nebydlel ve zpackané novostavbě. Tady se zvuky šíří různě, jen ne tak, jak by člověk čekal. Zlaté panelové domy. Bohužel koupeno s dlouhou hypotékou a dupání mě přivádí k šílenství, zejména teď v zimě. V létě budu bydlet na chatě. Že je to odvedle jsem si na 100% jistý, navíc nade mnou nikdo nebydlí. Je to opravdu dunění, jako by někdo dupal přímo vedle vás. Zřejmě dělníci nedodrželi dilatační mezeru mezi povrchem podlahy a stěny. Rád bych slyšel někoho, kdo měl stejný problém a jak ho řešil :(

Kepler

Tak to bude asi zpackaný projekt. Pak už jen zbývá jen reklamace stavby u zhotovitele poté, co na to řekne odborník. Toto jsem fakt ještě nezažil, ani od nikoho neslyšel.