Důchod na hlavu – kolik přesně ten částečný invalidní důchod činí?

Chtějí mi dát částečný invalidní důchod na hlavu- sociální fobie. A jestli s ním musím pracovat. Nyní jsem už skoro dva roky doma. Nemůžu sehnat práci, kterou bych psychicky zvládal (možná tak něco z domova).

Odpovědi
nnn1

Někdo dostal v 19letech (ještě nepracoval/a) částečný invalidní důchod ve výši víc než 5.000. Zde je, jak se vypočítává u pracujících:
http://www.fi­nance.cz/zpra­vy/finance/241919-invalidni-a-vdovske-duchody-v-roce-2010/

Jinde je: „Pro plný i částečný invalidní důchod činí základní výměra měsíčně 2170 Kč.“ – teď jsem si všimla, že je to na rok 2009

Vím, že jak u částečného, tak i plného inv. důchodu, můžete ale nemusíte pracovat.