MasterGames

Můžete mně vysvětlit, co je podmět neurčitý?

Mohl by mi prosím někdo vysvětlit, co je to podmět neurčitý ?

Druhy podmětů- podmět neurčitý

Odpovědi
annas

Milnule jsem ho zapomněla doplnit.

Podmět neurčtlý je podmět, u něhož je neznámý neživotný původce děje.

Na půdě tTO zapraskalo . Kdo, co zapraskalo – TO. – ono
V hodinách TO hrklo.

Ale může být i nevyjádřený – Hrklo v hodinách, hrklo ve mně. Přísudek je ve tvaru neosobním.

Pozor? Podmět neurčitý však nejde ve větách jednočlenných slovesných jako to prší, to mrzne, ono sněží, to chum e.í – zde nejde o podmět, ale částice.

Víme, že jednočlenné věty vyjadřují

  • přírodní jevy – Prší!
  • tělesné stavy – Bolí mě v krku.
  • duševní stavy – Je mi smutno.

Musíte se naučit rozlišovat jednočlenné věty a věty dvojčlenné s neurčitým podmětem TO.