sisssane

Druh času – AJ ?

Which other foreign languages have you studied?
What presents were you given on your last birthday?

Prosím poraďte mi o jaké časy se jedná, nevím si rady.

Děkuji

Nejlepší odpověď
quentos

Timea Naesse: nesmysl!!!

v prvním případě se jedná o PŘEDPŘÍTOMNÝ prostý, v druhém o minulý prostý (v trpném rodě).
Doplňuji:
pro tazatele – mně coby učiteli angličtiny v tomto věřit můžete, proto zdroj pro ověření ani neuvádím (ale lze si kdekoli najít: have + past participle = předpřítomný /alias present perfect/; were … minulý čas (préteritum) v 2. os. j. č. a osobách mn. č. od to be; to be + past participle = trpný rod).

Další odpovědi
Timea Naesse

Oba jsou minulé 1. je prostý 2. je průběhový …

quentos

nepoškozujnme tazatele chybnými odpověďmi!!! Když o něčem vím prd, tak neradím…

cochee

quentos: svatá pravda, ale – nedělej za ně ty DÚ 😉

quentos

no, já když vidím, že mě někdo předběh s chybnou odpovědí, tak radši nastolím pravdu, i když riskuju, že jim tím udělám úkol. Jinak mě znáte, že je-li záměr tazatele nechat si udělat úkol zřejmý, dostane se tazateli ode mě odpovědi typu „domácí úkoly se tu neřeší“ :{)>

cochee

Aha, tys odpovídal až druhý, tak to pak jo.