hanjimka

Dršťková polévka z bedly

Ital v kuchyni měl jako hosta Polreicha a ten vařil dršťkovku z bedly jedlé.Nestihl prosím někdo si to napsat?Nějak mi nejde najít to na webu.Děkuji
Doplňuji:
Zkusím to podle receptu,moc děkuji.A Jirii pokud se nebojíš ochutnávat co jsem tam dala,jsi vítán.

Nejlepší odpověď
hanulka11

také ji děláme z různých hub -z masáků, václavek – nakrájíme na proužky – povaříme ve vodě s masoxem a pak udělám základ na cibuli s paprikou zahustím moukou – klasicky dovařím -jako když dělám v drštěk . Na konci vložím povařené držky z hub okořením a hotovo a můžeš jít ke stolu

Další odpovědi
jiriii

myslím že to je jedno jaké houby do toho dáš. 🙂
Doplňuji:
já pak ochutnám:-)

Zdroj: http://www.to­precepty.cz/re­cept/39-drstkova-polevka-z-hub/

Alesh

Tady by se to nedalo najít?

Zdroj: http://prima.stre­am.cz/s-italem-v-kuchyni/

Sůwa

Já dělám houbovou dršťkovku z masáků, z bedel a z kotrče. Na zpěněnou cibulku hladkou mouku, míchat do růžova, zalít studenou vodou,promíchat na kaši + další voda, do toho nakrájené houby, papriku a koření dle volby a když se začne vařit, přidat kostku masoxu. Jedině u václavek je nutné houby předem vařit cca 2O min. a procedit, ostatní houby rovnou. Suwa

tom004

60 dg bedly (může být i více),1 velká cibule,3 PL hladké mouky,10 dg sádla,1,5 litru masového vývaru,paprika sladká, paprika pálivá,majorán­ka,libeček,kmín drcený,pepř,česnek (asi 4–5 stroužků),sůl,po­lévkové koření,zelená petrželka.

Postup

Na rozpuštěné sádlo dáme jemně nakrájenou cibuli a osmažíme ji do zlatova, zasypeme hladkou moukou a za stálého míchání chvíli smažíme. Připravíme si k ruce vývar a do cibulové jíšky vsypeme papriku (já dávám v téhle fázi pouze sladkou,ale uzenou,a hodně téměř celý pytlík), lehce zamícháme do jíšky a rychle zalijeme vývarem. Potom přidáme bedlu nakrájenou na nudle, ostatní koření včetně rozetřeného česneku – množství musí každý podle sebe a své rodiny, kromě polévkového. Mírným varem za častého míchání dospějeme k polévce, která se tváří jako dršťková, avšak není. Abychom si ušetřili dlouhé míchání, můžeme si bedly předvařit vedle v menším množství vody a přidat je do vývaru již uvařené s vodou, ve které se vařily.
Dochutíme polévkovým kořením, přidáme nasekanou petrželku a podáváme. Tuto dršťkovou Vám neodmítnou ani vegetariáni za předpokladu, že místo sádla použijete olej a místo masového vývaru zeleninový nebo jen vodu.
Recept používám léta,je to ňamka.Zkoušel jsem použít i jiné houby,např.,vá­clavky,kotrče,hlí­vu(musí se déle vařit),a je to pořád dobrota.
Je převzatý a upravený.