Avatar uživatele
Alkohol

Dotaz na prodej alkoholu

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na takovou otázku. Kousek od mého bydliště je lihovar, který prodává alkohol do restaurací a dalších zařízení. Má otázka je jestli můžu od toho dodavatele koupit lihoviny za velkoobchodní ceny a pak je prodávat třeba do těch hospod atd. Musím mít nějaké povolení, koncesi, nebo něco podobného? děkuji za odpověď

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3856 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Odpoveď byla označena jako užitečná

Musíš mít minimálně ŽL a více o prodeji ti řekne přímo zástupce výrobce.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jirkajirka

Přinejmenším potřebuješ živnostenský list. A proč by hospodští měli kupovat od tebe když za velkoobchodní ceny si mohou nakoupit přímo ve skladu. Levněji.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Musíš mít koncesovanou živnost a od letošního roku i zaplatit 1/2 milionovou kauci, pak můžeš prodávat alkohol. To je reakce za případ metanol.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Koupit si to samozřejmě můžeš, ale pochybuji, že by prodali alkohol. Kolik tak toho si můžeš koupit 5 l, a to se jim vyplatí, aby Ti to prodali, když tam přijde někdo kdo koupí minimálně 10 x více.? Kdo by to od Tebe koupil, máš potřebné doklady, zdravotní průkaz, a různá povolení, nehledě o již zmíněném ŽL. Ale když se domluvíš a budeš dělat prostředníka, třeba z toho něco kápne.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Alkohol

Protože by se to týkalo prodeje slivovice. Je to uplně pidi lihovárek a on prodává do okolních vesnic. Nabídka byla, že bych od něj bral slivovici, která je opravdu výborná a pak bych si s ní dělal co chtěl. On by ji prodal za 130 Kč za litr. V Praze jsou ochotní dát i 400 Kč za ten litr, tak proto se ptám na to jestli potřebuju nějaké povolení na toto.

před 3856 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Samozřejmě, to je podníkání podle živnostenského zákona

před 3856 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek