Alkohol

Dotaz na prodej alkoholu

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na takovou otázku. Kousek od mého bydliště je lihovar, který prodává alkohol do restaurací a dalších zařízení. Má otázka je jestli můžu od toho dodavatele koupit lihoviny za velkoobchodní ceny a pak je prodávat třeba do těch hospod atd. Musím mít nějaké povolení, koncesi, nebo něco podobného? děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
www

Musíš mít minimálně ŽL a více o prodeji ti řekne přímo zástupce výrobce.

Další odpovědi
jirkajirka

Přinejmenším potřebuješ živnostenský list. A proč by hospodští měli kupovat od tebe když za velkoobchodní ceny si mohou nakoupit přímo ve skladu. Levněji.

anonym

Musíš mít koncesovanou živnost a od letošního roku i zaplatit 1/2 milionovou kauci, pak můžeš prodávat alkohol. To je reakce za případ metanol.

Kelt

Koupit si to samozřejmě můžeš, ale pochybuji, že by prodali alkohol. Kolik tak toho si můžeš koupit 5 l, a to se jim vyplatí, aby Ti to prodali, když tam přijde někdo kdo koupí minimálně 10 x více.? Kdo by to od Tebe koupil, máš potřebné doklady, zdravotní průkaz, a různá povolení, nehledě o již zmíněném ŽL. Ale když se domluvíš a budeš dělat prostředníka, třeba z toho něco kápne.

Alkohol

Protože by se to týkalo prodeje slivovice. Je to uplně pidi lihovárek a on prodává do okolních vesnic. Nabídka byla, že bych od něj bral slivovici, která je opravdu výborná a pak bych si s ní dělal co chtěl. On by ji prodal za 130 Kč za litr. V Praze jsou ochotní dát i 400 Kč za ten litr, tak proto se ptám na to jestli potřebuju nějaké povolení na toto.

anonym

Samozřejmě, to je podníkání podle živnostenského zákona