Karenkaren

Pokud je někdo zapsán v evidenci přestupků za drobnou krádež, musí po 5 letech požádat sám o vymazání přestupku atd.?

Pokud je někdo zapsán v evidenci přestupků za drobnou krádež, musí po 5-ti letech požádat sám o vymazání z registru trestů, nebo tak učiní policie sama? Má po 5-ti letech opravdu trestní rejstřík prázdný?
--

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.
--

Dotaz na přestupek

Odpovědi
Drap

Může požádat o vymazání z trestního rejstříku, ovšem v evidenci zůstává evidován jako zloděj až do smrti.