aether11

Dostanu se na střední školu s 3 z fyziky?

V 8. třídě mám 3 z fyziky a spíše 1 než 2 z ostatních předmětů, mohl bych se dostat na střední školu kdybych měl fakt výborný známky v 9. třídě? Chtěl bych se dostat na Prumku Ostrov nebo Gymnázium Ostrov.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud uděláš přijmačky a zjistíš si kolik na školu nových berou a kolik se hlásíš, budeš to vědět ned. Musíš se však zeptat na konkétní škole.

Další odpovědi
annas

Ptáte se na špatném místě. Zda budete přijat, netuší ani ředitel školy, na niž se chcete přihlásit. Záleží na tom, , kolik bude otvírat tříd v 1. ročníku a kolik žáků může přijat. . Záleží také na tom, jak velký počet bude přihlášených žáků, zájemců o přijetí na uvedené školy a jaký budou mít prospěch., rovněž na tom, jak úspěšně složíte přijímací zkoušky a kolik získáte bodů.

Abyste si uvědomil, jak některé školy postupují, podívejte se do odkazu. Dále si najděte weby škol a možná je uvedený i postup při stanovení výše bodů, které rozhodují o přijetí. Záleží opravdu nejen na škole, na jejích požadavcích, ale i na vaši výsledcích.

https://www.spse­jecna.cz/priji­maci-rizeni/kriteria

Určitě jedna 3 na vysvědčení z 8. třídy mezi ostatními 2 či 1 není špatná, ale záleží nejen na tom, co jsem uvedla výš, ale také na tom, jak dopadnou přijímací zkoušky. Měl byste zvládnout učivo z matematiky a češtinu tak, aby vás u přijímacích zkoušek něco nepřekvapilo.

Ještě si uvědomte, pokud chcete studovat po maturitě na VŠ, gymnázium vás lépe připraví k přijímacím zkouškám.

Je opravdu nutné, abyste si dobře rozmyslet, co opravdu chcete po maturitě dělat. Je to první velké rozhodnutí, které může ovlivnit vaše zaměření. Snažte se proto dobře připravit k přijímacím zkouškám. Poraďte se s rodiči a učitelem, který vás rovněž zná na rozdíl od nás zde na Odpovědích. Jediná jistota je 50 na 50. Věřte si, abyste měl i dobrý pocit, že jste udělal všechno pro to, abyste mohl pokračovat na střední škole.

Filip84

S jednou trojkou, a ještě v osmé třídě, by problém být neměl, pokud, ovšem, nebude na předmětnou školu nával.

Zjisti si, kolik se hlásí na tu kterou školu průměrně lidí, a pak si najdi na jejich stránkách prospěchová kritéria, která musíš splnit, abys se vůbec dostal do přijímacího procesu. Ale s jednou trojkou by problém opravdu být neměl, snad ani na tom gymnasiu.